Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Konu: Kafirler, Kuran-ı Kerim Yakacaklar...

 1. #1
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Kafirler, Kuran-ı Kerim Yakacaklar...

  Kafirler, Kuran-ı Kerim Yakacaklar...
  Amerika'da 11 Eylül Kuran Yakma Günü İlan Edildi


  26 Temmuz 2010
  Amerikan kiliseleri önümüzdeki 11 Eylül gününde Amerikalıları Kur'an-ı Kerim yakmaya davet etti. İslam Online haber portalında geçen haberde bu çirkin ve aşırı çağrıya karşı Amerika Muslümanları Birliği KEYR'den sert cevap geldi.
  Amerikan Kilisesi önümüzdeki 11 Eylül gününde Amerikalıları Kur'an-ı Kerim yakmaya çağırdı...

  11 Eylül saldırılarından sonra 7 milyonluk Amerikan Müslümanlarının medeni haklarında kısıtlamalar yaşandığı belirtilerek, özellikle "Terörle Mücadele" kampanyası kapsamında birçok Müslüman'ın tutuklandığı, evlerine baskınlar düzenlendiği, haksız muamelelere maruz kaldığı kaydedildi.

  Amerikan Kilisesi önümüzdeki 11 Eylül gününde Amerikalıları Kur'an-ı Kerim yakmaya davet etti. İslam Online haber portalında geçen haberde bu çirkin ve aşırı çağrıya karşı Amerika Muslümanları Birliği KEYR'den sert cevap geldi. KEYR önümüzdeki Ağustos ayında da Hükümet yetkilerine, gazetecilere ve Amerikan halkına Kur'an-ı Kerim dağıtacaklarını duyurdu.

  Kilise Kur'an-ı Kerimi yakmaya çağırdı

  Orlando Sentinal Gazetesi'nin bildirdiğine göre Florida'da bulunan bir Amerikan kilisesinin rahibi Teyri Conzi cemaat üyelerine yaptığı vaazında Kur'an'ın insanları Cehenneme sürüklediğini bunun için hak ettiği yer Cehenneme atılması gerektiğini, yakılıp yırtılmasını söyledi. Kilisenin internet sayfasında da 11 Eylül, Kur'an-ı Kerim yakma ve yırtma günü olarak ilan edilerek, bu günde kendilerinin böyle bir eylem gerçekleştireceklerini Amerikalıların da bu eyleme katılmaları çağrısında bulunuldu.

  Sessis kalmayacağız

  Kilisenin bundan önce de İslam'ı karalayan bir çok eylem gerçekleştirildiği bildirilen haberde, Amerikan Müslümanları Birliği KEYR'in bu tür çirkin eylemlere sessiz kalmayacaklarının altı çizildi ve Ramazan ayında Kur'an dağıtımı yaparak bu çirkin girişime karşılık verileceği bildirildi.

  KEYR'in basın sorumlusu İbrahim Hubır Amerikalı Müslümanları bu girişimlerinde desteksiz bırakılmaması gerektiğinin altını çizerek, Batı'da özelliklede ABD'de İslam fobya furyasının arttırıldığına dikkat çekti.

  11 Eylül saldırılarından sonra 7 milyonluk Amerikan Müslümanlarının medeni haklarında kısıtlamalar yaşandığı belirtilerek, özellikle "Terörle Mücadele" kampanyası kapsamında birçok Müslüman'ın tutuklandığı, evlerine baskınlar düzenlendiği, haksız muamelelere maruz kaldığı kaydedildi.


  Milli Gazete

 2. #2
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Kilisenin Kur'an yakma kampanyası sürüyor..  15 Ağustos 2010
  'Dove World OutreAch Center' isimli protestan kilise, Facebook üzerinden yaptığı çağrıyla 11 Eylül gününün Uluslararası Kuran Yakma Günü ilan edilmesini istedi.
  Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’nde bir kilise 11 Eylül’ün yıldönümünde müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’i yakmak için harekete geçti. 11 Eylül saldırılarının yapıldığı ve Sıfır Noktası diye anılan bölgenin yakınına yapılması düşünülen ve başta ABD Başkanı Barack Obama bir çok çevrece desteklenen cami projesinin inanç grupları arasındaki yakınlaşmayı arttıracağı yorumları yapılırken, kitap yakma projesi ’nefret eken bir provokasyon’ olarak değerlendirildi.

  ’Dove World OutreAch Center’ isimli protestan kilise, Facebook üzerinden yaptığı çağrıyla 11 Eylül gününün ’Uluslararası Kur’an Yakma Günü’ ilan edilmesini istedi. Kilise adına konuşan rahip Terry Jones, ’Biz Kur’an’ı yakacağız. Çünkü biz, hıristiyanlar, politikacılar ve kiliseler için ayağa kalkıp ABD’de İslam’ın ve şeriatin yeri olmadığını söylemenin zamanının geldiğine inanıyoruz’ dedi.

  Kilise ayrıca internet üzerinden ’İslam şeytanındır’ yazılı tişörtler satmayı planlıyor.

  Kur’an’ı ve İslam dünyasını düşman gören kilisenin çağrısı başta müslüman çevreler olmak üzere, dinler arası yumuşamadan yana olanlar tarafından tepki ile karşılandı. El-Ezher Üniversitesi aksiyon planının sadece nefret tohumu ekmeye yarayacağını belirtti.

  Tarafsız gözlemciler de, bu tür hareketlerin ABD’de İslam düşmanlığının artmasına yol açacağını ifade ediyorlar. Amerikan makamlarının bu aksiyon planına karşı her hangi bir mukabelede bulunup bulunmayacağı merakla beklenmekte. Bazı çevreler, kilisenin provokatif eyleminin 2005 yılında bir Danimarka gazetesinde yayınlanan Muhammed Karikatürleri sonrası yaşanan türden protesto eylemlerine yol açabileceği üzerinde duruyorlar.

  Kaynak: intertuerk

 3. #3
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  İslam`a ahlaksız saldırı.


  16 Ağustos 2010
  thereligionofpeace adında yayın yapan bir internet sitesi İslam ve Müslümanlara akıl almaz iftiralarda bulunuyor
  Ülkemizde yaşanan töre cinayetlerini dahi İslam`la bağdaştırarak, "İslam`ın bir emri" olarak gösteriliyor.

  Sitenin iddialarına göre bulunduğumuz hafta içerisinde 32 cihad saldırısı sonucu 112 kişi öldü, 212 kişi yaralandı. Ancak saldırıların listesi incelendiğinde ise yaşananların çoğunun adi suçlar olduğu görülüyor. Fakat site bunları İslam`la bağdaştırma konusunda hayli ısrarlı.

  Sitede birçok kategori altında Peygamberimize, İslam`a ve İslami değerlere akıl almaz iftiralar ve suçlamalarda bulunuyor. Müslümanları birer katil ve potansiyel terörist olarak gösteren sitenin sloganı ise oldukça ilginç: İslam: Barışın Dini (ve ölü bedenlerin bir yığını)

  Habertaraf

 4. #4
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.03.09
  Mesajlar: 13.423
  Teşekkür ve Beğeni

  ALLAH Celle Celalühü razı olsun gönüldaş abimiz.


 5. #5
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 27.09.08
  Mesajlar: 5.821
  Teşekkür ve Beğeni

  Sağol kardeşim paylaşım için teşekkürler...
  Rabbim onlara yapmak istediklerini gerçekleştirecek fırsatı vermesin inşaaLLAH..İslamiyet dünyada hızla kabul edilmeye başlanınca onlar telaşa kapıldılar acaba ne yapsak da milleti islamdan uzaklaştırsak diye iftiralara ve olmadık yalanlara başvurmaya başladılar..
  İslam birgün tüm dünyaya hakim olacaktır inşaALLAH yakındır zaman..
  Allaha emanet olunuz
  selam ve dua ile..

 6. #6
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni

  Kuranı Kerim Yakma Eylemi İngiltereye Sıçradı
  İngiltere’de Kur’an Yakma Eylemi!

  HSH- ABD’li rahip Trey Jons’un gündeme getirdiği Kur’an yakma eylemine bir yenisi eklendi.

  İngiltere polisinin ortaya çıkardığı Kur’an Yakma eyleminin 6 kişi tarafından yapıldığı belirtildi.

  Zanlıların kin ve ırkçılığı yayma suçundan gözaltına alındıklarını duyuran İngiliz polisi, şahısların tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle serbest bırakıldıklarını açıkladı.


  Zanlıların yakalandıkları Gateshead Belediyesi yetkilileri, söz konusu kişilerin görüşlerinin bölge halkının değerlerini yansıtmadığını açıklandıysa da, bu olayın Avrupa’da İslam karşıtlığının nasıl bir boyuta ulaştığını ortaya koydu .


  Merkezi Florida’da bulunan bir kilise papazı 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde Kur’an yakacağını duyurmuş, ancak daha sonra Dünya’dan yükselen yoğun tepkiler nedeniyle bu kararından geri adım atmak zorunda kalmıştı.

  Cihan

 7. #7
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.08.10
  Mesajlar: 731
  Teşekkür ve Beğeni

  sonunda kendileride yanacak cehennemde.

 8. #8
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.08.10
  Mesajlar: 731
  Teşekkür ve Beğeni

  2:95 - Fakat elleriyle işledikleri yüzünden onu hiçbir zaman temenni edemiyecekler. Allah o zâlimleri bilir.

  2:114 - Allah'ın mescitlerini, içlerinde Allah'ın isminin anılmasından meneden ve onların harap olmalarına çalışan kimselerden daha zâlim kim olabilir! İşte bunlar, oralara korka korka girmekten başka birşey yapmazlar. Bunlara dünyada perişanlık, ahirette de büyük bir azap vardır.

  2:140 - "Yoksa siz, İbrahim de, İsmail de, İshak da, Yakup da ve torunları da hep yahudi ve hıristiyan idiler mi demek istiyorsunuz?" De ki: "Siz mi daha iyi bilirsiniz, yoksa Allah mı?" Allah'ın şahitlik ettiği bir hakikatı bile bile inkar edenden daha zâlim kim olabilir? Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.

  Allah, kendisine hükümdarlık verdi diye, Rabbi hakkında İbrahim'le tartışanı görmedin mi? Hani İbrahim, ona: "Benim Rabbim odur ki, hem diriltir, hem öldürür." dediği zaman: "Ben de diriltir ve öldürürüm." demişti. İbrahim: "Allah güneşi doğudan getiriyor, haydi sen onu batıdan getir!" deyince o inkâr eden herif şaşırıp kaldı. Öyle ya, Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez.

  Baksana, İsrail oğullarının Musa'dan sonra ileri gelenlerine! Hani onlar, bir peygamberlerine: "Bize bir kumandan gönder de Allah yolunda savaşalım..." dediler. O da: "Size savaş farz kılınırsa, acaba yapmamazlık eder misiniz?" dedi. Onlar: "Bize ne oldu da yurtlarımızdan çıkarıldığımız ve çocuklarımızdan ayrıldığımız halde Allah yolunda savaşmayalım?" dediler. Bunun üzerine savaş kendilerine farz kılınınca da onlardan pek azı hariç, yüz çevirdiler. Ama Allah, o zalimleri bilir.

 9. #9
  Yasaklı Kullanıcı
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.08.10
  Mesajlar: 731
  Teşekkür ve Beğeni

  17'82 - Biz Kur'ân'dan, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan âyetler indiriyoruz. Zalimlerin de ancak zararını artırır.


  5:51 - Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.
  6:21 - Allah'a iftira ederek yalan uydurandan veya âyetlerini yalanlayandan daha zalim kim olabilir? Hiç şüphe yok ki zalimler kurtuluşa eremezler.

 10. #10
  Forum Üyesi
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 07.07.09
  Mesajlar: 6.974
  Teşekkür ve Beğeni
  Kuran-ı Kerimi Yakan Kafirlere Karşı, Afganlı Müslüman Kardeşlerimiz Ayaklandılar...
  Gazaları mübarek olsun...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Zalimin Zulmune Dualarimizla Kalkan Olalim
  Konu Sahibi KatrePare Forum Dua Bölümü
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 12-04-2012, 16:27
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-11-2010, 02:55
 3. YAKUP KADRİ(çarşaf ve peçeye dair)
  Konu Sahibi hacer oguz Forum Islamda Kadının Yeri ve Önemi
  Cevaplar: 17
  Son Mesaj: 18-10-2010, 01:18
 4. Boşanmada Mehir.
  Konu Sahibi Huyela Forum İslam'da Aile Hayatı
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 13-05-2010, 13:26
 5. Vazgeçilmezlere...(Okuyun Bence)
  Konu Sahibi &SEHER& Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 13-02-2009, 20:12

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •