1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: bu dua hangi dua ve anlamı nedir

Durum: Çevrimdışı

bu dua hangi dua ve anlamı nedir

allahumme ifteh beyni ve beynike ve ente ğayril fetihin ya allah.allahu latifu bil ibedi yerzuku men yeşeu ve huvel kavuyu aziz nasrun minallahi ve fethum karip ya allah

Yer: rize

selamun aleykum gulkoksam bılmem kı anlamını bıraz bakınalım hele belkı bır şeyler buluruz

nerden oğrendın bu duayı ıllakı anlamıda vardır orda

Yer: rize

bahsettığın dua yı burdan okuyup mu anlamını merak ettınız gulkoksam ablacım.................

arkadaşlar önce yasini şerif duasını okuyoruz.yalnız her mübinden sonra mübin duasını okuyoruz.sonra fetih suresini okuyoruz.yasini şerif ve fetih süresinin hayrını bereketini sevabını öncelikle peygamberimize,bütün peygamberlere,evliyalara,alimlere ve bütün müslümanlara hediye olarak yolluyoruz.sonra aşağıda yazacağım duaları sırasıyla okuyoruz.

mubin duası:sübhanel müneffisi an külli medyun.subhanel müferrici an külli mahzun.sübhane men ceale hazainehu beynel kefi ven nun.subhane men iza erade şey'en en yekule lehu kun feyekun.ya müferrici ferric ya müferrici ferric ya müferrici ferric ya müferrici ferric.ferric anni hemmi ve ğammifercen acilen ğayra acilin bi rahmetike ya erhamer rahimiyn.

2.dua:ya rabbi sana yalvarıyorum.sevgili peygamberin muhammed aleyhisselamı araya koyarak senden istiyorum.ey çok sevdiğim peygamberim muhammed aleyhisselam seni vesile ederek rabbime yalvarıyorum.senin hatırın için kabul etmesini istiyorum.ya rabbi bu yüce peygamberi bana şefaatçı eyle.onun hurmetine duamı kabul et.

3.dua izmi azam duası:allahumme inni es'elüke bi enne lekel hamde la ilahe illa entel mennanü ya hannenü ya mennanü ya bediy'as semavati vel ardi ya zel celali vel ikram.ya hayyü ya kayyümü la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.allahümme inni es'elüke bi enni eşhedü enneke entallahü la ilahe illa entel ahedüs samedüllezi lem yelid ve lem yüled ve lem yekün lehü küfüven ehad.elif lam mim.allahü la ilahe illa huvel hayyül kayyüm.ve ilahüküm ilahün vahidün la ilahe illa huver rahmanür rahiym.ya zel celali vel ikram.ya erhamerrahimin.allahümme inni es'elüke bi enneke entallahüla ilahe illa entel vahidül ehadül ferdüs samedüllezi lem yelid ve lem yüled ve lem yekün lehu kufuven ehad.la ilahe illallahu vahdehu le şerikeleh lehul mülkü ve lehül hamdü ve huve ale külli şey'in kadir.la ilahe illallahu ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.es'elüke bismikel eazzil ecellil ekram.rabbi rabbi rabbi ya rabbi ya rabbi ya rabbi la ilahe illallahu vahdehu la şerike lehlehül mülkü ve le hül hamdü ve huve ale külli şey'in kadir.elhamdülillahi ve sübhanallahi vel hamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

4.dua la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin.

5.dua:la ilahe illallahu vahdehu le şerikeleh.lehül mülkü ve lehul hamdü ve huve ale kulli şey'in kadir.elhamdülillahi ve subhanallahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber.ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

6.dua allahumme ifteh beyni ve beynike ve ente ğayril fetihin ya allah.allahu latifu bil ibedi yerzuku men yeşeu ve huvel kavuyu aziz nasrun minallahi ve fethum karip ya allah

7.dua:allahumme salli ale seyyidine muhammed ve ale ali seyyidine muhammed

bunlar bitince duamızı ediyoruz arkadaşlar.Dua ettikten sonra kenzül arş duasını okuyoruz ve işlem bitiyor.ALLAH dualarınızı kabul etsin.Benim içinde dua edin arkadaşlar

evet abi şimdi sana link verecektim sen yazmışsın

şimdi çıkmam gerekiyor gelince inşallah açıklama bulurum