Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 91 Sayfa bulundu

Konu: İslama Uygun isimleri paylaşalım..

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Hayrunnisa,Hilal,Hilmiye,Hümeyra,Işılay,İffet,İkri me,Keriman,Leman,Lütfiye,Macide,Mahbube,Mediha,Meh lika,Meliha,Memnune,Meryem,Mihriban,Muhsine,Münevv er,Necibe,Pakize,Reşide,Saadet,Sabire,Saliha,Semih a,Senem,Şadiye,Şeyma,Şükriye,Tayyibe,Ümmügülsüm,Ve chinur,Zahide, Zeynep

Eveet...Pek muhterem mehtap58 hanım.Bu hem sizin için hem de başka yeni doğum yapacak anne adayları için İslam'a en uygun olanlarını seçerek size sunuyorum.Şimdiden vereceğiniz bu güzel isimler vatana, millete, mukaddesata hayırlı uğurlu olsun.Cenab-ı Hak yar ve yardımcınız olsun..

Bu kız isimlerini burada güncellemenizi tavsiye ediyorum:Zira bir başka kardeşimize de bu isimler lazım olabilir.Allah'a emanet olunuz.Esselamü aleyküm...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

doğru ismi verip o büyük hakkı yerine getirmek ...
    inşallah.. paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

hüdavendigar abimiz tavsiye edebilceğin başka isimler varsa onları da alabilirim...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

elifden yana gönlüm ama eşim kabul etmiyor

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı mehtap58´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    hüdavendigar abimiz tavsiye edebilceğin başka isimler varsa onları da alabilirim...
    Yukarıda ki isimleri beğenmediniz mi yoksa?Hâlâ karamsarlığınız devam ediyor mu?Bakınız ben harf sırasına göre bizzat kendim seçerek size tüm kız isimlerini saydım.Artık bundan sonra ne yapabilirim ki?Aman ha, Kur'an'da nasıl olsa adı geçiyor diye anlamsız isimler vermeyin sakın...

O isimlerden en güzeli NECİBE daha çok hoşuma gitti.İsterseniz eşinizle bu isim üzerinde müzakere ederek anlaşabilirsiniz.Yine de siz kendiniz bilirsiniz.

NECİBE:Soyu sopu pak,asilzade,kıymetli, üstün güzel ahlak sahibi kadın anlamı taşımaktadır.Eğer bu isim sizin akrabalarınızda varsa başka bir güzel isim bulabilirsiniz.Sizden güzel cevap bekliyorum.Eğer bu NECİBE isminde karar kılarsanız, bu Allah'ın aciz kuluna da dua ediniz.Belki sevaplarınızdan ben de istifade etmiş olurum değil mi?Bizim sülalede bu isim yoktur.Özellikle sizin için seçmiş bulunuyorum...Ben bir erkek torun sahibiyim.İnşaallah ileride bir kız torunum olursa bu ismi vermeyi düşünüyorum.Çok da hoşuma gitti doğrusu..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

necibe güzel isim aslında akşam söyleyeceğim eşime
    eşim de zeynep diyor da başka bişey demiyor
    zeynep tamam güzel isim ama başka alternatifler de olabilir

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Bazı (laikçi)dinden uzak aileler çocuklarına İslam'a uygun isim vermeyi kerih görüyorlar.Neymiş efendim onlar arap isimleriymiş.Yahu anlamsız isimler vermekle neyin faydasını görüyorlar ki?İslami isimleri her tarafa yaymalıyız.Yeni doğmuş çocuklarımıza güzel isimler vermek hem sünnet hem de sevaptır.Anlayana...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

güzelmiiş.. necibe..
    bende sare ismini çok beğeniyorum....
    meryem sare.. ayşe sare..
    olabilir ama hala konuşuyoruz eşimle .. bellide değil.. cinsiyeti..
    hani belki.. erkek ismi kafamızda net olduğu için..
    Muhammed Musab...
    kız içinde ..
    sena ..
    zehra...
    sare..
    hifa...
    aklımızda olanlar ama fikirleriniz değerli.. bekliyoruz.. yorumları...

bu arada elif ismini çok seviyorum ama ailede var elif oyüzden seçeneklerimiz arasında yok..
    kübra da çok güzel.. ben sahabe isimlerinden olsun istiyorum

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı HÜDAVENDİGAR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı (laikçi)dinden uzak aileler çocuklarına İslam'a uygun isim vermeyi kerih görüyorlar.Neymiş efendim onlar arap isimleriymiş.Yahu anlamsız isimler vermekle neyin faydasını görüyorlar ki?İslami isimleri her tarafa yaymalıyız.Yeni doğmuş çocuklarımıza güzel isimler vermek hem sünnet hem de sevaptır.Anlayana...
    yüreğinize sağlık değerli büyümüz..
    bizlerde bunun kaygısındayız.. güzel isimler.. kızımın ismi zeynep.. gururla taşıdığını hissediyorum.. şükürler olsun.. inşallah doğru isimlerde karar kılabiliriz..

Kıdemli Moderator
    Yer: Gönlün olduğu yerde
    Teşekkür ve Beğeni

İsim ararken.....

Anne ve babanın bundan sorumlu olacağına...Ahiret için önemli olduğuna ,çocuğumuzun güzel isimle daha güzel karakteri olacağına inanalım inşaallah..

Mesela Elif ismini bende çok beğenirim...İki isimle bu anlaşmazlığı giderebilir siniz...

Benim kızımın isimlerinden biri Ayşe.... Hz.Aişe validemizi düşünerek... koymayı çok arzu ettiğim bir isimdi...nasip oldu...

Betül...Zehra... Fatıma...Bu isimleri zaten biliyorsunuz....

Devam ettirelim inşaallah

Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)