Ramazan ayının faziletleri ve Oruç hakkında eklenen bazı yazı başlıkları
? Müjdeler olsun! REYYAN kapısı aralandı ? Geldi yine gül mevsimi
?
Ramazanda ibadet ve iyiliğin sevabı ? Ramazan ve Günahlarımız
? Osmanlı'da Ramazan Sofrası ? RAMAZAN AYI

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu

Konu: Ankara ve İstanbul'da Kız öğrenci yurdu tavsiye edin...

Durum: Çevrimdışı
    Yer: Trabzon

Ankara ve İstanbul'da Kız öğrenci yurdu tavsiye edin...

Selamun Aleyküm,

Başım belada!.. Kazanamasın da evde otursun diye hep dua ettim ama maalesef kızım 360 küsür puan alarak ve Türkiye genelinde 125 inci olarak muhtemelen Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümüne gidecek... Bir ihtimal de (önündeki kişilerin tercih durumuna bağlı olarak) Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümü de olabilir...

Şimdi ister istemez kızıma gideceği yerde istediğimiz gibi bir ortam hazırlayabilmek derdindeyiz... Allah tüm gençlerimize hayırlı yazı yazsın...

Öncelikle Ankara'da bu tür, bize uygun barınma ortamları hakkında bilgisi olan kardeşlerim bilgi verirlerse sevinirim... İstanbul'da da bilen varsa aklımızda bulunması açısından iyi olur...

Allah razı olsun, Allah'a emanet olun...

Yer: sivas YİĞİD(O)

abi benim teyzemin kızı ankarada eczacılık okuyor yurrta kalıyor çok iii diyodu sorabilirsem adinın da sölerim inşallah

Alıntı buket58´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi benim teyzemin kızı ankarada eczacılık okuyor yurrta kalıyor çok iii diyodu sorabilirsem adinın da sölerim inşallah
    Allah razı olsun, çok iyi olur buket kardeşim...

Biraz detaylı bilgi verebilirse daha iyi olur, özel yurt mu Yurt-Kur'a mı bağlı, odalar kaç kişilik, yemekleri, sosyal imkanları, kütüphanesi, bilgisayar imkanları v.s. gibi...

Allah'a emanet ol...

Büyük ihtimalle Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsü civarında belki de İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi civarında kızımın kalabileceği bize uygun bir ortam sağlayabilecek bir Kız Öğrenci Yurdu biliyorsanız tavsiyede bulunmanızı bekliyorum...

Allah razı olsun...

Yer: edirne

s.a
    abi ankarada sabancının yurdu olup
    sonradan devlet yurdu olan bıyurt var
    sehır merkezındeydı sanırım
    cok buyuk gökdelen gıbı bıyurt
    arkadasım kalıyordu güzel demişti ama adını hatırlamıyorum

Yer: İstanbul

Öncelikle tebrik ederim Abi Yüce ALLAH (c.c) inşaALLAH hayırlı bir şekilde mezun olmayı da nasip eder. Boğaziçi Üniversitesi'nin kendi yurtları bulunuyor. Büyük olasılıkla şehir dışından geldiği için yurt çıkacaktır kendisine. Yurdun linkide Boğaziçi Üniversitesi Yurtlar Müdürlüğü bu adresten gerekli bilgiyi alabilirsiniz abi.

Selam ve dua ile...

Allah razı olsun kardeşler...

Gerek Hacettepe gerekse Boğaziçinin yurtları var ve mecbur kalırsak oraları düşüneceğiz...

Benim bilemediğim ve merak ettiğim ise özellikle İslami camiaya mensup kişi yada kurumlara ait özel yurtlar var mı?
    Şu ya da bu cemaat olması değil İslami hassasiyete sahip ve tabii ki temiz, bakımlı bir yer olması önemli...

Kızımın Üniversite eğitimine paralel olarak dini yaşamını da iyi bir şekilde sürdürebilmesini arzu ediyorum...

Bilgisi olan kardeşlerimden haber bekleyeceğim inşaallah...

Allah'a emanet olun...

Yer: İstanbul

Abi kız arkadaşım Boğaziçi'nde okuyor, biraz önce onunla konuştum okulun yurdunda kalmasın çünkü kız erkek karışık ve çok kötü dedi. Ama Özdemir Kız Öğrenci Yurdu diye okula yakın yerde bir yurt varmış.

Alıntı Luvi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kız arkadaşım Boğaziçi'nde okuyor, biraz önce onunla konuştum okulun yurdunda kalmasın çünkü kız erkek karışık ve çok kötü dedi. Ama Özdemir Kız Öğrenci Yurdu diye okula yakın yerde bir yurt varmış.
    Allah razı olsun Luvi kardeşim, eğer Boğaziçi olursa bunu mutlaka değerlendireceğiz inşaallah...

Allah'a emanet ol...

Selamun Aleyküm, istanbul avcılarda Güvenler Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu 02126951931-32 wwv.guvenogrenciyurdu.com, Oktan Özel Kız Öğrenci Yurdu 0212 590 91 14 - 0212 590 91 16 - 0212 590 91 17wwv.oktanyurtlari.com biz memnun kaldık inşaallah sizlerde memnun kalacaksınız. Allaha emanet olun. Hayır dualarınızı eksik etmeyin.

Tüm kainatı yaratan ALLAH elbetteki her şeyin en iyisini bilir. allah tüm güzellikleri insanlar için yaratmıştır. insan için kötü her şey imtihan vesilesidir. ŞERİAT ta bu düzeni sağlar. insanı iyiye doğruya sevkeder kötülüklerden korur.
    Konu arifyavuz tarafından (04-08-2009 Saat 14:26 ) değiştirilmiştir.