Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 4 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 241 Sayfa bulundu

Konu: Yakais 'in hatıra defteri ;

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

26- ŞU'ARÂ SÛRESİ ;

177. Hani Şu’ayb, onlara şöyle demişti: “Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?”
    178. “Şüphesiz ben size gönderilmiş güvenilir bir peygamberim.”
    179. Artık, Allah’a karşı gelmekten sakının ve bana itaat edin.
    180. “Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a
    aittir.”
    181. “Ölçüyü tam yapın. Eksik verenlerden olmayın.”
    182. “Doğru terazi ile tartın.”
    183. “İnsanların mallarını ve haklarını eksiltmeyin. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın.”

184. “Sizi ve önceki nesilleri yaratana karşı gelmekten sakının.”

O Koca adamlar...Kul hakkını keşke layığı ile bilselerdi...Gizli hak yemekten vaz geçerlerdi...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Taşın altına el koymak lazım... Yardımlardan pay çıkarmaktansa...;
    Hayırları topladım...Hakkım yüzde otuz diyorsun.... kim dedi...?

Siz öyle deyin...O yaptığınız hayır değil...Hayırlardan ticaret Menfaat arkadaş menfaat......Bal gibi KUL hakkı...

Selamlar...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

15- HİCR SÛRESİ ;

28,29. Hani Rabbin meleklere, “Ben kuru bir çamurdan, şekillendirilmiş balçıktan bir insan yaratacağım. Onu
    düzenleyip içine ruhumdan üflediğim zaman, onun için hemen saygı ile eğilin” demişti.
    30. Bunun üzerine bütün melekler saygı ile eğildiler.

O Koca adam bir sözünde kibir dolu söz etti...Adem A.S. 'a Ruhullah diyorlar sakın inanmayın diye...Yukarıda yazılı olan ayeti okusunda ...anlasın...

Kendi gibi itiraz eden Şeytan Lani değil miydi...
    Göya Adem A.S. 'ı küçük düşürecek...

15- HİCR SÛRESİ ;

31. Ancak İblis, saygı ile eğilenlerle beraber olmaktan kaçındı.
    32. Allah, “Ey İblis! Saygı ile eğilenlerle beraber olmamandaki maksadın ne?” dedi.
    33. İblis dedi ki: “Ben, kuru bir çamurdan, şekillenmiş balçıktan yarattığın insan için saygı ile eğilemem.”
    34,35. Allah, “Öyleyse çık oradan, çünkü sen kovuldun. Şüphesiz hesap gününe kadar lânet senin
    üzerinedir”
    dedi.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Al-i İmran Suresi...;

59. Şüphesiz Allah katında (yaratılışları bakımından) İsa’nın durumu, Âdem’in durumu gibidir: Onu
    topraktan yarattı. Sonra ona “ol” dedi. O da hemen oluverdi.

60. Hak Rabbindendir. O hâlde, sakın şüphe edenlerden olma.
    61. Sana (gerekli) bilgi geldikten sonra artık kim bu konuda seninle tartışacak olursa, de ki: “Gelin,
    oğullarımızı ve oğullarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı çağıralım. Biz de siz de toplanalım. Sonra
    gönülden dua edelim de, Allah’ın lânetini (aramızdan) yalan söyleyenlerin üstüne atalım.”
    62. Şüphesiz bu (İsa hakkındaki) gerçek kıssadır. Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur. Şüphesiz Allah,
    mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Şimdi gelelim sözden çıkarmamız gereken önemli nota...;

Sakın ola ; boyuna ...pozuna ...bakıp ta...Şak şak cısı çok diye...
    Zikre düşmüş gibi...hareketi belirli yapıyor diye kişilere paye vermeyiniz...

Edep ve Hayalı davranışına ...alçak gönüllülüğüne... Cömert ve merhametli oluşuna...Allah C.C. na ...Muhammed Mustafa A.S. 'a ...Kur'an-ı Kerime saygısına takvasına bakınız...

Kibir ve kaprisle dolu... bilgili tavra sahip ...tepeden bakandan ... hayır gelmez...
    Sen kendini yok edene önem vereceksin ...ancak; onuda şımartmayacak kadar...Karşılıklı saygı ve sevgi olmazsa...El pençe divan isteyenden Hayır gelmez...Bilesin...

Söylenen sözleri akıl süzgeç inden geçirecek kalbine danışacaksın...Kur'an-ı Kerime zerre kadar muhalefet varsa oradan uzaklaşacaksın...

Bu devirde yaşayan Açan ...Fatih bulmak çok zor...

Bulsanız da zaten asli karar Allah C.C. nun ...
    Önce kendimizi Sırat-ul Mustakim yoluna getireceğiz ...sonra ;Hamd ve Şükür ile kişisel takvamızı düzeltip...Farz ve Sünnetlere sarılacağız...

BİZDEN ACİZANE SÖYLEMEK...

Hakkınızı helal edin...Selam ve saygılar...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Bu hatıra defteri herkesin defteri arkadaşım tabi ki fikrini saygı sevgi çerçevesinde yazacaksın... Soracaksın...Sormadan adamın adam olduğunu nasıl bileceksin...
    Biz soran olduk her zaman ...Hayır demeyide bilmek lazım sanırım...

Yazılarınızı ...Hatıralarınızı...Fikirlerinizi bekliyoruz...
    Tabi ki sizi çok seviyoruz...
    Mümkünse...

Selamlar...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı melissa26´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bismillahirrahmanirahim
    Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur. O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.) O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar, O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir, büyüktür.(ayet-el kursi)
    Okudugumda ferahladigim, güven duydugum, sirtimi dayandigim , hiç korku duymadim, kendimi ellerine terk ettim, ben hiç iken var edene
    acaba yeterince sükür ettim mi?
    Ya ilim ? bilmeyi isterken kendimi bildim mi? malum kendini bilen Rabbini bilir, O'nu bilen ilime halen ihtiyaç duyar mi?
    Güven çok önemli, bana guven duymayana guvenmek olur mu?
    Sevgi, sevmeyeni sevmek olur mu? zor sorular sorma olur mu?
    Bir dusunceden ibaret isek, dusunmeyi ögreten yok ise, ne dusunuruz? ( kendini basibos birakilacak mi sandin!)
    Hayir, yanildim ya neydi sandigim?
    Ilmi kaynagindan istedim (perisan bir halde kaldim, kaynagi neydi? nerde yanildim?)
    Konusmak , yazmaktan caydim, ne desem yanlis anlayanlardan usandim , Nerde Sems? nerde anlayan Mevlana gibi dost?
    Sems yüregindekileri anlayacak birine aktardi, Mevlana harmanlayip kitaba aktardi, anlayana ask olsun
    Ya sus! ya edebinle konus! (bu soz bana ha)
    Nerde kalmistik? ilim bende ne arar? Konusursam alem yanar ...sus Sems , sus atesin içine aksin
    Yine Sems, ondan baskasina guvenim yok!

Ya ilim ? bilmeyi isterken kendimi bildim mi? malum kendini bilen Rabbini bilir, O'nu bilen ilime halen ihtiyaç duyar mi? Evet hemde nasıl...İLİM sahibi olsanız dahi Allah C.C. nun iznine her an iytiyaç var...İzin vermezse İLMİNİZ hiç bir işe yaramaz...

Güven çok önemli, bana guven duymayana guvenmek olur mu? Tabi ki olmaz ondan zarar görebilirsiniz...

Sevgi, sevmeyeni sevmek olur mu? zor sorular sorma olur mu? Olur...Ama sevgisi için mücadele etmelisiniz...

Bir dusunceden ibaret isek, dusunmeyi ögreten yok ise, ne dusunuruz? İnsan mükemmel varlıktır...Kendinizi küçük ,aciz görün...düşünceyi tefekkür etmeye götürün...

Ilmi kaynagindan istedim (perisan bir halde kaldim, kaynagi neydi? nerde yanildim?) Aşk...

Konusmak , yazmaktan caydim, ne desem yanlis anlayanlardan usandim , Nerde Sems? nerde anlayan Mevlana gibi dost?

Usanmak yok...Merak ettinse Ayrılık yok...Bizde yani sende bul Mevlana 'yıda R.A. Şems ide.R.A. Mevlayı da...C.C. Sana senden yakında...

Mevladanda C.C. ...Mevlana danda R.A. Şems dende ayrı olma...Gel gel ...haydi...Mevlana GEL...C.C. .....

Bizden vaz geçme diyor bak...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Selamun Aleykum

Muhterem üstadım yazılarınızı büyük bir zevkle takip etmekteyiz,size bazı sorular sormak daha doğrusu fikrinizi öğrenmek isteriz ancak bazı kardeşlerimizi kırarmıyız korkusu ile soramamaktayız. Öyle hassas bir denge ki ne yapalım şaşışırdık.

Selam ve saygılarımla.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Aleykum Selam efendim...

Sorun sorun ...Online ise daha rahat sorun sonra değiştirebilirsiniz... Alıntısız sorun...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Yazı tarafımdan silinmiştir.

Sayfa 4 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)