Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 23 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 132122232425 SonuncuSonuncu
221 den 230´e kadar. Toplam 241 Sayfa bulundu

Konu: Yakais 'in hatıra defteri ;

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Ya sözlerimiz doğru ...siz yanlış değerlendiriyorsanız...?

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Gaybı Allah C.C. dan başkası bilmez diye yazmışsınız...O halde siz beni tanımadan nasıl olumsuz değerlendirdini ?

Ya doğru söylüyorsam..?

Bizim söylediğimiz doğru ise...Allah C.C. nun OL emri sahibi olduğundan habersizmi sandınız bizi...?
    Dilerse öğretemez mi?

Siz mi bizim bizim yalan söylediğimizi değerlendiriyorsunuz...?
    Hangi bilginize ve kaynağa dayanarak?

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Çevrim içinden neden çevrim dışına çıktınız...? Buyurun biz buradayız ...konuşalım...Yanlışı bulup kendimizi düzeltelim..

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Kur'an-ı Kerimden konuşan namaza sarılan kişinin Cenneti Aladan başka bir yere mi gideceğini sanıyorsunuz...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Hesap vermek için binlerce yıl yatıp sonramı Cenneti Alaya gidilecek sanıyorsunuz...?
    Veya Cehenneme ?
    Günahkar olacaksınız...Şeytan Lain yandaşı olacaksınız...
    Zulüm yapacaksınız ...Allah C.C. sizi yıllarca toprakta istirahat ettirecek ...öyle mi...?

Forum Üyesi
    Yer: vakt-i seher
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı melissa26´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum
    Hz ömer kendine ahireti hatirlatacak birini tutmus 'Hesap var , ya Ömer! ' deyince öfkesini yutmus...
    Haddi asdiysam özür dilerim, maksadim o degildi... göresin istedim,
    Duymayanlara duyuramazsin!, gormeyenlere gosteremezsin
    içindetutmasini bileceksin, ne sanirsin? herkesi kendin gibi mi?
    Hz SEMS çocuk iken anlatirmis gorduklerini babasi kizmis, herkes gibi ol diye, anlatip da insanlari korkutma diye,,...meshur bir sozu var aleme hediye ...."siz tavuksunuz diye , sudan korkuyorsaniz bana ne, ? ördek ise sudan korkmaz, dalar...o andan itibaren Tebriz'i terk eder..onlari okuyunca normalim dedim, can SEMS aynam oldu benim ama gormeyenlere ne diyeyim???
    O gece bende uyuyamadim , hep Rahmetliyi dusunup dua ettim bir ara isik oldu, sanki kendisini uyanir gordum ama bu kadar...
    ben inaniyorum dediklerinize gayb degildir bunlar zaten olanlar, ...
    Ama insanlar anlamazlar, anlamalarini da beklemiyorum...artik yoruldum
    ve aleykümselam..
    duyanlar duyar görenler görür sizler endişelenmeyiniz..Rabbim dilerse herkesin kalp gözünü açar,dilemezse yaprak kımıldamaz..verdiğiniz örnek Hz.Şems farkındasınız umarım..kendimizi kimlerle kıyasladığımızı da bir düşünelim..lütfen kimse kendisine bir makam,mevki kabullenmesin..büyük islam alimleri bile hiç ender hiçim diyorken lütfen böyle gaybvari mesajlarınızla,kendi hayal dünyanızda yaşadığınız hatıralarla insanların zihnini bulandırmayınız..sanal ortam diye herşeyin sanal olduğu zannedilmesin..yazdıklarınızın ucu bucağı nere gidiyor diye birdaha birdaha düşününüz isterim..büyük küçük her amelimiz kaydediliyor bunlar da hatırdan çıkarılmasın..,
    ben çok rahatsız oldum o mesajlardan ve vicdan ve aklımın sesiyle yazdım..aynı durumla tekrar karşılaşırsam tekrar yazacağım benim için sorun yok..görmeyenler,anlamayanlar diyerekten kendinizi başkalaştırıp o görmeyen anlamayan kardeşlerimi ve beni niçin ötekileştiriyorsunuz ? sorarım..kardeşlik,sevgi,saygı nerede o ''anlamayanlar,görmeyenler,duymayanlar'' tabirlerinizde çok merak etmekteyim..anladım ki siz de o zincirin bir halkasısınız..Rabbim hidayetler versin inşallah..ben ısrarla o tarz mesajların mabeynimizdeki sırrı ihlasa,kardeşliğe zarar vereceğini söylerken sizler de ısrarla kendinizi ve biz anlamayan-görmeyenleri ötekileştiriyorsunuz..Alaküllihal mes'ulsünüz bu yaklaşımlarınızla..son kez sesleniyorum ;kurduğunuz,düşlediğiniz,gördüğünüz,yakaza alemindeki haliniz adı herneyse buralarda zikretmeyiniz ve biz anlamayıp,göremeyenlerin de anlamasını beklemeyiniz..akıl delil ister göremeyince,mukni olmayınca inkar eder..yazdıklarınızın sadece yazdıklarınız olmadığını ve anlamlarını ve karşı taraflarda bırakacağı tesiri düşünmenizi istirham ederim..ben şiddetle bu tartışmadan kaçınırken sizin ve yakaisin mesajları adeta bir davetiye niteliğinde oluyor..
    acizliğimizi bir an olsun hatırımızdan çıkarmayalım,insanları ve kendimizi başkalaştırmayalım ve Rabbimizin rızası dairesinde,helal dairesinde bir ömür geçirebilmek için gayret edelim..

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

40- MÜ'MİN SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

10. İnkâr edenler var ya, muhakkak onlara: “Allah’ın (size) gazabı, sizin kendinize olan gazabınızdan
    daha büyüktür. Çünkü siz imana çağırılırdınız da inkâr ederdiniz” diye seslenilir.
    11. Onlar da şöyle derler: “Ey Rabbimiz! Bizi iki defa öldürdün, iki defa da dirilttin.2 Günahlarımızı
    kabulleniyoruz. Şimdi (bu ateşten) bir çıkış yolu var mı?”
    12. “Bu, sizin tevhid çerçevesinde Allah’a çağrıldığında inkâr etmeniz, O’na ortak koşulduğunda ise
    inanmanız sebebiyledir. Artık hüküm yüce ve büyük Allah’a aittir.”
    13. O, size âyetlerini gösteren, sizin için gökten bir rızık indirendir. Ancak O’na yönelen, düşünüp ibret
    alır.
    14. O hâlde, kâfirlerin hoşuna gitmese de, siz dini Allah’a has kılarak O’na ibadet edin.
    15. O, dereceleri hakkıyla yükseltendir, Arş’ın sahibidir. Buluşma günü hakkında (insanları) uyarmak için,
    irâdesiyle ilgili vahyi kullarından dilediğine, kendi indirir.
    16. O gün onlar ortaya çıkarlar. Onların hiçbir şeyi Allah’a gizli kalmaz. Bugün mülk (hükümranlık)
    kimindir? Tek olan, her şeyi kudret ve hâkimiyeti altında tutan Allah’ındır
    17. Bugün herkese kazandığının karşılığı verilir. Bugün asla zulüm yoktur. Şüphesiz Allah, hesabı çabuk
    görendir.

18. Yaklaşmakta olan gün konusunda onları uyar. O gün yürekler gam ve tasa ile dolu, (sanki) gırtlaklara
    dayanmıştır. Zalimlerin ne sıcak bir dostu, ne de sözü dinlenir bir şefaatçisi vardır.
    19. Allah, gözlerin hain bakışını ve kalplerin gizlediğini bilir.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı yakais´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevrim içinden neden çevrim dışına çıktınız...? Buyurun biz buradayız ...konuşalım...Yanlışı bulup kendimizi düzeltelim..
    ben çevrim dışı olmadım Rabbim kimsenin gözünü kapamasın inşallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

“Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar.

Buyurun sorun söyleyelim...
    benim size ne soracak sorum ne de dinleyecek sözüm olamaz..hele ki sizden öğreneceğim bir kelam dahi olmaz..maşallah sizin kadar mütevazi ? tevazu sahibi ? görmedim..sorun söyleyelim,öğretelim hesabı..
    bilenlerle bilmeyenler bir olmaz asla olamaz da..Rabbim ilmine değil ameline güvenenlerden eylesin bizleri inşallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ya sözlerimiz doğru ...siz yanlış değerlendiriyorsanız...?
    deliliniz varmıdır ? akıl isbat ister ? sözlerinizin doğruluğunu isbat etmek birinci göreviniz..buyrunuz nemire hocamızın cennete gittiğini,o meşhur sırlarınızı günyüzüne çıkarınız da tanıyalım sizi..benim niyetim sizi tenkit değil demiştim ama siz ısrarla kendinizi öyle bi sivrilttiniz ki,nefsinize avukatlık yaptınız ki buyrunuz sizi dinliyorum o halde..büyüdükçe küçülmesini bilmek gerekir..asra damgasını vuran alimler kendilerini bir zerre kadar görmez iken sizin bu tavrınız hayretimi,şefkatimi celbetti..
    Gaybı Allah C.C. dan başkası bilmez diye yazmışsınız...O halde siz beni tanımadan nasıl olumsuz değerlendirdini ?

Ya doğru söylüyorsam..?

Bizim söylediğimiz doğru ise...Allah C.C. nun OL emri sahibi olduğundan habersizmi sandınız bizi...?
    Dilerse öğretemez mi?

Siz mi bizim bizim yalan söylediğimizi değerlendiriyorsunuz...?
    Hangi bilginize ve kaynağa dayanarak?
    sizi tanımadan değerlendirme yapmadım zaten..bir iki mesajınızı okuyan kanaat sahibi olacaktır zaten..evet sizi tanımıyorum mehdimisiniz gaybdan haberler geliyor?buyrunuz tanıtınız kendinizi..yalan söylüyorsunuz demedim ki bunu da nerden çıkardınız..gaybdan haberler veriyorsunuz akli bir durum mu bu sizce..benim mesajlarım içersinde yalan söylüyorsunuz ithamını bulamazsınız..

Sayfa 23 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 132122232425 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)