Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 51 Sayfa bulundu

Konu: Anne

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Cennet annelerin ayaklari altindadir...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

"İnsana da, anne babasına iyi davranmasını emrettik. Annesi onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır. Onun sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur. (İşte onun için) insana şöyle emrettik: "Bana ve anne babana şükret. Dönüş banadır."
    Lokman-14

"Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara "öf!" bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle."
    İsra-23

"Biz insana anne babasına iyi davranmayı emrettik. Annesi onu ne zahmetle karnında taşıdı ve ne zahmetle doğurdu! Onun (anne karnında) taşınması ve sütten kesilme süresi (toplam olarak) otuz aydır. Nihayet olgunluk çağına gelip, kırk yaşına varınca şöyle der: "Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım."
    Ahkaf-15

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Anne senden uzaktada olsam seni cok seviyorum......

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Canım Anneme Mektup Canım Anneme Mektup

Sevgili anneciğim; Sevgili anneciğim; Sana bu mektubu sevgimi söylemek için yazıyorum. Ama bu sevgimi ne söyleyebilirim nede yazabilirim. Zaten sevgi ne söylenir nede yazılır, sevgi sadece gösterilir. Sen de bana Sana bu mektubu sevgimi söylemek için yazıyorum. Ama bu sevgimi ne söyleyebilirim nede yazabilirim. Zaten sevgi ne söylenir nede yazılır, sevgi sadece gösterilir. Sen de bana kimsenin göstermediği ve gösteremeyeceği öyle bir sevgi gösterdin ki bu sevgi ne biter nede tükenir. kimsenin göstermediği ve gösteremeyeceği öyle bir sevgi gösterdin ki bu sevgi ne biter nede tükenir. Sen bana hem arkadaş hem de sırdaş oldun. Üzgün olduğumda dertlerimi, mutlu olduğumda ise sevincimi benimle paylaştın. Sen üzülünce; sanki duyguların aksediyor kalbime Sen bana hem arkadaş hem de sırdaş oldun. Üzgün olduğumda dertlerimi, mutlu olduğumda ise sevincimi benimle paylaştın. Sen üzülünce; sanki duyguların aksediyor kalbime ve bende üzülüyorum. Zaten sen mutsuz olduğunda ben nasıl mutlu olurum? ve bende üzülüyorum. Zaten sen mutsuz olduğunda ben nasıl mutlu olurum? Eğer seni üzdüğüm bir gün senden özür dilemeden yatarsam, o gece çok zor geçiyor. Ya annem olmasaydı ne olurdu diye geçiveriyor aklımdan… İşte o zaman çok ağlıyorum Eğer seni üzdüğüm bir gün senden özür dilemeden yatarsam, o gece çok zor geçiyor. Ya annem olmasaydı ne olurdu diye geçiveriyor aklımdan… İşte o zaman çok ağlıyorum anne. Kendi kendime söz veriyorum seni bir daha üzmeyeceğim diye ama aklımdan çıkıveriyor bazen verdiğim sözler. anne. Kendi kendime söz veriyorum seni bir daha üzmeyeceğim diye ama aklımdan çıkıveriyor bazen verdiğim sözler. Allah’a çok dua ediyorum, annemi başımdan eksik etme diye. Çünkü sen olmadan ben ne olurum bilmiyorum… Allah’a çok dua ediyorum, annemi başımdan eksik etme diye. Çünkü sen olmadan ben ne olurum bilmiyorum… Artık büyüyorum beni kucağına alıp sevmesen de beni içinden çok sevdiğini biliyorum. Seni anlatılamayacak şekilde çok seviyorum. Artık büyüyorum beni kucağına alıp sevmesen de beni içinden çok sevdiğini biliyorum. Seni anlatılamayacak şekilde çok seviyorum. Her evlat aynı duyguyu hisseder mi bilmiyorum ama sen bana çok sıcak geliyorsun sanki senin sevgin ile ısınıyorum. Her evlat aynı duyguyu hisseder mi bilmiyorum ama sen bana çok sıcak geliyorsun sanki senin sevgin ile ısınıyorum. Seni üzdüğüm zaman sanki gözlerin yaşarıyor işte o anda zamanı geri almak istiyorum, çok üzülüyorum anne çok! Benim için çok değerlisin anne. Bu mektubu yazdıktan sonra Seni üzdüğüm zaman sanki gözlerin yaşarıyor işte o anda zamanı geri almak istiyorum, çok üzülüyorum anne çok! Benim için çok değerlisin anne. Bu mektubu yazdıktan sonra karar verdim ve bu kararımı unutmamaya da karar verdim. karar verdim ve bu kararımı unutmamaya da karar verdim. Sevgim o kadar büyük ki anne, cümleler yetmiyor sevgimi taşımaya, ağır geliyor kelimelere, taşıyamıyorlar sevgimi. Büyük sevgimi taşımaları için büyük harfler kullanıyorum; Sevgim o kadar büyük ki anne, cümleler yetmiyor sevgimi taşımaya, ağır geliyor kelimelere, taşıyamıyorlar sevgimi. Büyük sevgimi taşımaları için büyük harfler kullanıyorum; ANNE SENİ ÇOK SEVİYORUM…

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Peygamber Efendimiz(s.a.v)'e en çok ilgilenmem gereken kimdir diye sorulduğunda 3 kere "annen" cevabını vermiş.Dördüncü ise "babandır" cevabını vermiştir..
    [Buharî]

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Annelerimiz Özde NUR...Sonrada Baş Tacıdır...Ayağının altı öpülesi....Cennet kokulu Annelerimize Selamlar...
    E...Babalarımızda...kucaklanası... bağıra basılası babalarımız...
    İkiside canlarımız...
    Acizane.. bizimkiler...Allah C.C. 'nun emrinde...Rabbim Rahmet eylesin...Selamlar...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı yakais´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annelerimiz Özde NUR...Sonrada Baş Tacıdır...Ayağının altı öpülesi....Cennet kokulu Annelerimize Selamlar...
    İkiside canlarımız...
    Acizane.. bizimkiler...Allah C.C. 'nun emrinde...Rabbim Rahmet eylesin...Selamlar...
    Allah razi olsun . Rabbim mekanlarini cennet eylesin. Selametle.dua ile....

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Allah rahmet eylesin abi..Mekanları güller içinde bir Cennet bahçesi olsun İnşaAllah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı yakais´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkiside canlarımız...

Selamun Aleykum

Muhterem üstadım Yüce Kitabımızda Rabbimiz Seni yarattığım için önce bana sonrada anne ve babana şükret buyurmaktadır, sahbeden birsi yüce peygamberimize s.a.v Yâ Resûlullah annemi sırtımda kabeye götürsem ve tavaf ettirsem sonrada geri getirsem annemin hakkını ödemiş olabilirmiyim diye sorunca Fahri Kâinat efendimiz evet bu dediklerini yaparsan onun seni karnında taşıdığı bir günün bir dakikası kadar hakkını ödemiş olursun diye buyurmuş,artık biz ölçüyü düşünelim haklarını ödememiz imkansız ancak helal ederlerse ne mutlu bize çok şükür bu fakir ikisindende canı gönülden helallıklarını aldı.
    Muhterem üstadım ben de sizin gibi annesini ve babasını kaybettmiş birisiyim üstelik 8 sene önce sevgili eşimi ve eşimden daha öncede bir oğulumu kaybettim,Ama ne yapalım bize boyun eymek ve itaat etmek düşer,başka türlü olması da zaten asla düşünülemez .
    Veren sensin,alan sensin gayri söz söylemek bizim ne haddimize. Yüce Rabbimiz c.c Muhterem babanız beyefendiye ve muhterem anneniz hanımefendiye rahmet eylesin kabirleri nûr makamları cennet olsun ne mutlu onlara ki sizin gibi ilim ehli bir evlat yetiştirmişler.

Selam ve selametle kalınız .Sonsuz saygı ve sevgilerimle.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı nemire´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykum

Muhterem üstadım Yüce Kitabımızda Rabbimiz Seni yarattığım için önce bana sonrada anne ve babana şükret buyurmaktadır, sahbeden birsi yüce peygamberimize s.a.v Yâ Resûlullah annemi sırtımda kabeye götürsem ve tavaf ettirsem sonrada geri getirsem annemin hakkını ödemiş olabilirmiyim diye sorunca Fahri Kâinat efendimiz evet bu dediklerini yaparsan onun seni karnında taşıdığı bir günün bir dakikası kadar hakkını ödemiş olursun diye buyurmuş,artık biz ölçüyü düşünelim haklarını ödememiz imkansız ancak helal ederlerse ne mutlu bize çok şükür bu fakir ikisindende canı gönülden helallıklarını aldı.
    Muhterem üstadım ben de sizin gibi annesini ve babasını kaybettmiş birisiyim üstelik 8 sene önce sevgili eşimi ve eşimden daha öncede bir oğulumu kaybettim,jAma ne yapalım bize boyun eymek ve itaat etmek düşer,başka türlü olması da zaten asla düşünülemez .
    Veren sensin,alan sensin gayri söz söylemek bizim ne haddimize. Yüce Rabbimiz c.c Muhterem babanız beyefendiye ve muhterem anneniz hanımefendiye rahmet eylesin kabirleri nûr makamları cennet olsun ne mutlu onlara ki sizin gibi ilim ehli bir evlat yetiştirmişler.

Selam ve selametle kalınız .Sonsuz saygı ve sevgilerimle.
    S.a ben daha tatmadim ama birgun nasil olsa hepimiz tadacagiz. Rabbim iyi amellerle ahirete ugurlanmayi nasip etsin. Mekanlari cenne olsun . Selametle.dua ile.....

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)