Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 3 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 305 Sayfa bulundu

Konu: Farzet ki öldün...

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı hasgül´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kitabı okuduğumda iki hafta kendime gelememiştim ve her satırını hatırladığım ender kitaplardandır.
    Emeğine sağlık kardeşim
    Selametle...
    Eeee...Nede olsa işin ucunda ölüm var..Normaldir

Forum Üyesi
    Yer: Azerbaycan
    Teşekkür ve Beğeni

Allah razı olsun kardeşim.bu kitabı elde etmeğe çalışacağım .bilgi için çok teşekkürler

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı acem_kizi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun kardeşim.bu kitabı elde etmeğe çalışacağım .bilgi için çok teşekkürler
    Rabbim cümlemizden razı olsun inşaallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

O anda Aziz ve Celil olan Allah yolunun davetçileri ve kullarına karşı delilleri oldukları için mahlukatın en değerlileri ve kendisine en yakınları olan peygamberlere yönelerek, kendilerini kullarına ne ile gönderdiğini ve kullarının kendilerine ne cevap verdiğini sorarak buyurur: ''size ne cevap verildi?'' Onlarda düşünüp hatırlayan değil şaşırıp unutan akıllarıyla : '' Hiç bir bilgimiz yok. Şüphesizki gaybleri bilen yalnız sensin!'' (Maide süresi 109)
    Bu ne büyük korku ki, Allah'a olan yakınlıkları ve katındaki değerlerine rağmen peygamberlerde öyle bir noktaya varmış ki akıllarını şaşırtmış da ümmetlerinin kendilerine ne cevap verdiğini bilemez hale getirmiştir!!

SAYFA 51 E KADAR OKUDUKLARIMDA ÇOK DAHA KORKUNÇ AZABLARDAN BAHSEDİLİYORDU AMA BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN BU YUKARIDA YAZDIKLARIM OLDU. MAHŞER GÜNÜNDE HİÇ GÜNAHI OLMAYAN CENNETTEKİ YERLERİ KESİN OLAN PEYGAMBERLERİMİZ BİLE O GÜNÜN ÇETİNLİĞİNDEN KORKMUŞLAR VE NE DİYECEKLERİNİ BİLEMEZ HALE GELMİŞLER. BİZİM GİBİ ACİZ KULLAR O GÜN NE YAPARIZ NASIL MEVLAMIZIN KARŞISINA ÇIKARIZ ACABA, BEN KAÇ GÜNDÜR BUNUN ETKİSİNDEN ÇIKAMADIM......

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı narinim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    O anda Aziz ve Celil olan Allah yolunun davetçileri ve kullarına karşı delilleri oldukları için mahlukatın en değerlileri ve kendisine en yakınları olan peygamberlere yönelerek, kendilerini kullarına ne ile gönderdiğini ve kullarının kendilerine ne cevap verdiğini sorarak buyurur: ''size ne cevap verildi?'' Onlarda düşünüp hatırlayan değil şaşırıp unutan akıllarıyla : '' Hiç bir bilgimiz yok. Şüphesizki gaybleri bilen yalnız sensin!'' (Maide süresi 109)
    Bu ne büyük korku ki, Allah'a olan yakınlıkları ve katındaki değerlerine rağmen peygamberlerde öyle bir noktaya varmış ki akıllarını şaşırtmış da ümmetlerinin kendilerine ne cevap verdiğini bilemez hale getirmiştir!!

SAYFA 51 E KADAR OKUDUKLARIMDA ÇOK DAHA KORKUNÇ AZABLARDAN BAHSEDİLİYORDU AMA BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN BU YUKARIDA YAZDIKLARIM OLDU. MAHŞER GÜNÜNDE HİÇ GÜNAHI OLMAYAN CENNETTEKİ YERLERİ KESİN OLAN PEYGAMBERLERİMİZ BİLE O GÜNÜN ÇETİNLİĞİNDEN KORKMUŞLAR VE NE DİYECEKLERİNİ BİLEMEZ HALE GELMİŞLER. BİZİM GİBİ ACİZ KULLAR O GÜN NE YAPARIZ NASIL MEVLAMIZIN KARŞISINA ÇIKARIZ ACABA, BEN KAÇ GÜNDÜR BUNUN ETKİSİNDEN ÇIKAMADIM......
    Rabbim biz aciz kullarını yolundan ayırmasın.
    Cehennem azabından, o büyük günün dehşetli azabından bizleri muhafaza buyursun..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Ölüm Sekeratı

Düşün bir kere! Sen can çekişmektesin. Ölümün sıkıntısı, acısı, sarhoşluğu, gam ve ıstırabıyla boğuşmaktasın. Ölüm meleği ayağından itibaren ruhunu çekmeye başlamış. Bu çekişin acısını ayağının ta ucundan hissetmektesin. Sonra bu çekiş aralıksız devam eder. Can çekişme kızışır. Ruh aşağıdan yukarya olmak üzere bütün bedeninden çekilir. Acı doruğa ulaşmıştır. Ölümün sıkıntıları bütün bedenine yayılmıştır. Kalbin, ürperti ve üzüntü içindedir. Rabbinden gazab veya hoşnutluk müjdesini gözleyip beklemektedir. Canını almakla görevli melekten bu iki haberden birini almaktan başka bir ihtimal olmadığını anlamışsındır.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi, şerle de, hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz.
    Enbiya - 35

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı KaLBuN_KeSiR´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualarına amiinn diyorum.. Rabbim ömrümüzün de ölümümüzün de hayırlısını nasip etsin inşaallah..
    O'nun celle celaluhu razı olduğu kullardan olmamız duasıyla inşaallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı daggulu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualarına amiinn diyorum.. Rabbim ömrümüzün de ölümümüzün de hayırlısını nasip etsin inşaallah..
    O'nun celle celaluhu razı olduğu kullardan olmamız duasıyla inşaallah..
    Amiiinn kardeşim.. İnşaallah.. Rabbim razı olsun..Rabbim yolundan, rızasından ayırmasın inşallah..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Güncelleme.....

Sayfa 3 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)