Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
11 den 15´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu

Konu: İhtiyacım var yardım edin

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Selamün aleyküm canımın içi kardeşim hırsız hiç boş eve girermi söyle? Kendini hiç sıkma üzme günahlar insanı dinden çıkarmaz kalp bazen değişik duygular yaşar yanlış yollara sapar önemli olan anlamak değilmi hissettiğin şeyler tamamen vesvese her zaman güzeli düşün okudukların seni korkutuyo bunu anladım ama umutsuzluğa nie düşürüyo ??

Allahın merhameti gazabına galabe çalmıştır
    allahın rahmetinden bahseden isimleri azabından bahsedenlerden çoktur

Teşekkür ve Beğeni

Alıntı ihtiyaç´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Allah razı olsun ama ... ama ben imanımın olup olmaması derken. Münafıkmıyım gibi düşünüyorum. Ben kafir lafından korkuyorsam bu imandandır di mi. Amentünün başından sonuna kadar iman eden imanlıdır. Erzurumlu kardeşim içinde olmadığın için sana ağır gelmiyor ama bana ağır geliyor. Bu zor bir durum. Ben imanımın gitmesinden korkuyorum. Ve şeytan uğraşıyor benimle ben o vesveseyi patlatıyorum tekrar şişiriyor. Bu konuda yardımınızı bekledim. Bunlar zor konular biliyorum. İmanı yanlış anlamaktan kaynaklanan şeyler olabilir insanda. Ve günahlarımın verdiği endişelerdir diye düşünüyorum. Kardeşim biliyorsunki bu devirde " gece imanlı yatar sabah kafir uyanır veya tamtersi olabilir. İnsan günahı belli bir noktadan sonra normal görmeye başlıyabiliyor. Asıl bunu yoketmek lazım. Ben senden dua isteyeceğim sevgili kardeşim. Dua et. İnşallah aynı hatalara bir daha düşmem. Ve günahımda ısrar etmem.

Değerli kardeşim,

Biz annelerimizden nuru pak doğduk ama bunu devam ettiremedik sen bizi birşey zannetme senin başından geçenler sadece sana mahsus değil,aynıları hatta daha kuvvetli olarak bizimde başımızdan geçti,her defasında ALLAH TEALA ya yardım çığlığı attık,Efendimiz aleyhisselatu vesselam ''Ya Rabbi şeytanın şerinden beni vesvese ile koruduğun için sana şükürler olsun...'' diye dua edermiş,yani şeytan bizlere çok kötülük etmek ister ancak ALLAH TEALA onun bu arzusunu sadece ona vesvese olarak verir,bize düşen kalbimize gelen sözleri şeriata uygun değilse reddetmektir.

ALLAHıma hamd ve senalar olsun,eskiden senin gibi bende çok kafama takardım vesveseyi,abdestim oldumu,namazım doğrumu,sana söylediğim nasihatler yapıldı banada,sonra ben bu ve vesveseleri hep es geçtim hatta bir gün namaza durmak için tekbir almak istedim ellerimi kulak hizama doğru kaldırırken ''Allahu ekber '' yani ''Allah büyüktür '' dedim tam o esnada şeytan kalbime ''Allah yoktur değilmi..'' dedi,bende başımı yukarıya doğru kaldırarak sanki ona cevap vermek istedim '' Hayır,sen yanılıyorsun..'' der gibi,bu sırada kalbime şu ilham oldu '' Şeytanın bu yaptığı iş sen ALLAH BÜYÜKTÜR derken aynı zamanda vesvese sorusuna başınla HAYIR cevabı vererek aslında ALLAH BÜYÜK DEĞİLDİR demek istetti,ne garip değilmi kalbimde ne kadar yer vermemeye çalışsamda onun işi bu bir şekilde bana zahmet vermek istiyor...
    Şuan ne şeytanı nede onun hilelerini düşünecek durumda değilim,tevekkülü sağlam olan insan,Rabbine sığınmasını bildimi,şeytanın esamesi bile okunmaz bunun yanında,iki gözüm seninde bir zamanın var,her insan sülük eder,ALLAH TEALA ile kulu arasında yetmiş bin hicap perdesi vardır,tarikat insanı adam eder,bir çok kötü huyları üstünden alır yok eder,sende bir makamdasın aslında ama elinden tutanın olsa çabuk atlarsın bu yolları,elimizden tutanlardan ALLAH TEALA razı olsun...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Şunu üzülerek söylemeliyimki,ben imanımdan şüphe ediyorum demen seni Kafir yapar,çünkü iman şeksiz şüphesiz tam olmalıdır,iman noksanlık kabul etmez,ALLAH TEALA kerim kelamında ''Onlar gayba iman ettiler ...'' diye buyur,bizim en büyük özelliğimiz budur,görmeden iman ettik,iman eden kimse ''acaba doğru bir işmi yaptım...'' dememelidir,zaten bütün yaratılmış herşey ALLAH TEALA yı açık açık bizlere göstermektedir,ne gerek var imanını yoklamaya,birde hayatını akışına bırak,peygamberler hariç hiç kimse dört dörtlük değildir,kusurlu olmak kullara yakışır,vesveseden sordular efendimiz aleyhisselama buyurdularki '' Kalbinize gelen vesveseyi amel olarak işlemedilç ve dil olarak zikretmedikçe size bir zararı yoktur...'' O zaman bırak söylesin durdun kötü sözün sahibi sen deki '' La Havle Vela Kuvvete İlla Billah...'' bundan daha güzel sözmü olur...

Arkadaşlar tavsiye etmiş bizde edelim,Efendi babam buyurdular ki,''Sürüden ayrılanı kurt kapar...'' varsa mümkünatı yaşadığın yerde kendine bir cemaat yada sahih tarikatlardan bir dergah bul,onların sohbetlerine git,sohbette bereket vardır,Mevlayı dinlemeye gelenden Mevla Teala razı olur,yanlız kaldığın zamanlarda da günahlarını değil RABBİNİ DÜŞÜN Ondan daha güzel ne var ki !!!

çok ğüzel cvaplamış erzurumlu kardeşimiz bunları kulak ardı etme lütfen uygula derim artı tabiki biz senin için dua edicez sende içindeki kötü vesveseleri atgitsin toparla kendini biyerden başla derim unutma sana destek lazım biran önce dini sohbetlere gitmelisin
    tek başına haledemiyecek gibisin yardım al inanki çok faydasını görücen dualarımız senle olucak rabbime emanet ol kardeşim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

birde şeytan ugraşıyo benle demişsin şeytan imanı kuvvetli insanlarla ugraşır demekki senin imanın kuvveliki sana öyle vesveseler vererek seni yoldan çıkartıp inkara sürüklemeye çalışıyo mafazanallah sen şeytanın vesveselerine kafayı takacak kadar zayıfmısın bunu kendine sor bn bukadar zayıfmıyım diye kendin ver cevabını iyi haberler bekliyoruz inşallah unutma yenilgi yok
    rabbim güç versin inşallah kardeşim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

kardeşim sen hıç uzulme ssen benın imanım varmı yokmu dıye hıc üzülme arkadaşların dedıgı gıbı tamamıyle şeytanın vesvesesi RABBİM hertürlü günahları affeder rahmetınden asla ümit kesme o iman ile gelen vesveselerede takılma ne kadar ehemmıyet verırsen o kadar şişer dahada fazlalaşır şöyle düşün aynada gördügün yılan senı ısırırmı aynen o vesveselerde senın imanına hiç bir zarar vermez aklına gelirse gül gec deki sen istedigin kadar vesvese aklıma gel bana benım imanına hiç bir zarar veremezsin ve bol bol zikir cek böyle devam et vesveseden eser kalmıcaktır..

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)