Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu

Konu: Allah'tan Korkan Gençler

 1. #11
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.10.07
  Mesajlar: 6.466

  Alıntı Çoban Uveys´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selamunaleykum emeğine saglık Allah c.c. razi olsun gül yürekli kardeşim Allah c.c. gönlüne gore versin hayirli aksamlar


  .: DURSUN ALİ ERZİNCANLI / Bir Gül :.

  aleykum selam ahmet abi gözlerine saglık amin inşallah hayırlı bereketli akşamlar ilahi için rabbim razı olsun dinliyorum abicim
  rabbimize emanetsin inşallah
  selam ve dua ile
  <<>>

 2. #12
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 14.01.08
  Yer: denizli
  Yaş: 30
  Mesajlar: 107

  Alıntı <DAMLA>´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

  aleykum selam kardeşim gözlerine saglık amin inşallah
  rabbimize emanetsin inşallah
  selam ve dua ile
  <<>>
  ecmain damla kardeş...... Baki dua ile..<<<>>>

 3. #13
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.08.06
  Yer: Uzun ve düşünülmüş yoldan.
  Mesajlar: 1.247  Ayeti Kerimeler ve Hadisi Şerifler Işığında GENÇLİK ve ÖNEMİ

  Gençlik, insan ömrünün en verimli çağıdır. İnsan bu devrede azami kapasitesini kullanabilir. Gençlik, insan hayatının en kritik anıdır. Bu dönemde insan hayırda da, şerde de büyük mesafeler alabilir.

  Gençlik, duygu ve kabiliyetlerin, enerjinin doruk noktaya ulaştığı bir zamandır. Bunları dizginlemek, kanalize etmek, tam kapasiteyle çalışmak insana çok şeyler kazandırır.
  Bu iş çok zordur. Ama çocukluğundan itibaren kendini bu yola koyabilmiş, nefsini hayra yöneltmiş, alıştırmış bir genç, Allah’n rızası yolundadır. Birçok gencin hislerine mağlup olup cüretkar akıllarıyla bataklıklara düştüğü bir zamanda ayet ve hadislerde belirtilen ve güzel örnek olarak verilen gençlerin değeri daha iyi anlaşılmış olur. Çünkü bu örnekteki gençler ve onlar gibi olanlar, Allah’ın ve Resulullah’ın sevdiği kimselerdir.
  Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz gençliğe ve gençlerin yetişmesine çok büyük önem vermiştir. Çünkü peygamberliğinin ilk yıllarından itibaren yanında gençleri bulmuş, birçok yaşlılar İslam’a şiddetle karşı çıkarlarken, gençler Müslüman olmuş ve İslam’a destek vermiş, bu gençlerin çoğu, zengin ve itibarlı ailelerini terk ederek büyük çileler pahasına Hz. Peygamber’in (s.a.v.) yanında yer almışlardır.
  Daha genç yaşlarındayken, Hz. İbrahim (a.s.), puta tapan kavmiyle tek başına mücadele etmiş, Hz. Yusuf (a.s.) bütün olumsuz şartlara rağmen nefsine “dur” diyebilmiş, Hz. Musa (a.s.) iffet ve namus timsali olmuş, Hz. Yahya (a.s.) birçok yönüyle çocuklara ve gençlere örnek gösterilmiş, Ashab-ı Kehf olarak adlandırılan gençler, inandıkları gibi yaşayabilme uğruna her şeylerini ve diyarlarını terk etmiş, İsa (a.s.) devrinin azgınlarına karşı “Hakk’ın mücadelesini vermiş,” Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz de son derece temiz ve kararlı bir gençlik geçirmiştir. Hz. Meryem de öyle...
  Kur’an’ı Kerim bu hususları “hisse alalım” diye kıssa etmiştir. Şimdi biz Kur’an’dan bu hususlarla ilgili bir kısım ayetler görelim:
  “Onun bulunduğu evdeki kadın, (Züheyla) nefsinden murad almak istedi. Kapıları sımsıkı kapadı ve “(ben) sana söylüyorum, çabuk yanıma gel” dedi. O (Yusuf) ise, Allah’a sığınırım, doğrusu o (senin zevcin) benim efendimdir. O bana güzel mevki vermiştir. (Buna karşılık ona hıyanet edemem). Gerçekten (zina ile nefislerine) zulmedenler asla felâh bulamaz” dedi.
  “… (Yusuf onu iteklemeye ve kendinden uzaklaştırmaya başladı.) işte biz fuhşu ve fenalığı ondan giderelim diye böyle (burhan gösterdik). Çünkü O, (bizim taatimiz için) halis (ve muhlis) kılınmış kullarımızdandır. (Yusuf Suresi. 23–24)
  “Hani o zaman o delikanlılar bir mağaraya sığınmış(lar)dı da; “Ey Rabbimiz, bize tarafından bir rahmet (rızık, mağfiret, düşmanlarımızdan kurtuluş) ve işimizde bir muvaffakiyet ver” demişlerdi. Bunun üzerine biz de nice yıllar mağarada kulaklarına (perde) vurduk. (Yıllarca sakin sakin uyuttuk). (Kehf Suresi. 10–11)
  Ve katımızdan O’na (merhamet, mürüvvet ve ) kalp inceliği ve (doğuştan ona) temizlik (verdik). O, (tam bir) takva sahibi idi. Ve o ana-babasına (karşı) itaat (ve ihsan) ile davranıp (onlara ve Allah’u Teala’ya karşı) isyankâr ve mütekebbir olmadı.
  Ve O, doğdu günde(n gamz-ı şeytandan), vefatı gününde (kabir azabından) ve diri olarak kaldırılacağı günde O’na selam olsun. (korkudan uzak kalmıştır).
  Kitap (Kur’an) da Meryem (kıssasın)ı da zikret. Hani o, kendi ehlinden (ailesinden) doğudaki bir yere çekilmiştir. (O, daima Beyt-i Mukaddes’te olup özürlendiği halde bile teyzesinin evine giderdi).
  (Meryem) dedi ki, “Benim nasıl oğlum olabilir? Bana (henüz) hiçbir adam dokunmamıştır. Ve ben zaniye (ve facire) de değilim”. (tertemizim). (Meryem Suresi- 12–16–20)
  İbrahim (as) dedi ki: “Acaba Allah’u Teala’dan başka size fayda ve zarar veremeyen şeylere ibadet eder misiniz?
  (Nemrudiler) O’na bir tuzak kurmak istediler. Biz ise (onların gayretlerini boşa çıkararak İbrahim’in hak üzere olduğunu açığa çıkartarak) onları daha çok zarara uğrayanlardan kıldık.(İbrahim Suresi 66–70)
  (Şuayb (as)’ın kızlarının)ikisinden biri dedi ki; “Babacığım onu ücretle (çobanlığa) tut. Çünkü senin ücretle tuttuğunun hayırlısı, kudretli ve emindir. (Musa’nın su çekmekteki kudretini ve eminliğini tarif etmiş idi.) (Kasas Suresi, 26)
  Sonra, andolsun (dünyada iken kendileriyle böbürlendiğiniz gençlik dâhil, her türlü) nimetlerden o günde elbette (hesaba çekilip) sorulacaksınız. (Tekasür, 8)
  Şimdi de Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz’in gençlik ve gençlerle ilgili olarak buyurdukları birkaç Hadis-i şerifi görelim:
  İbni Abbas (ra) Peygamberimiz (s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu rivayet ediyor. “Beş şey gelmeden evvel beş şeyi fırsat bil. Ölüm gelmeden önce hayatının, hastalık gelmeden önce sağlığının, meşguliyet gelmeden önce boş vaktinin, ihtiyarlık gelmeden önce gençliğinin, fakirlik gelmeden önce zenginliğinin”.
  Ukbe ibn Âmir (ra) rivayet ediyor: “Allah(c.c.) kötülüğe iltifat etmeyen genci emsallerine üstün tutar” (Müsned)
  Talha ibn Ubeydullah (r.a.) rivayet ediyor: Resulullah (s.a.v.) buyurdular ki; “Allah ibadete düşkün gençle, meleklere karşı iftihar ederek şöyle buyurur.” “Kuluma bakın, benim rızam için nefsani isteklerini terk etmiştir”. (Müsnedül Firdevs, Deylemi)
  Ukbe ibn Âmir (ra)’dan rivayetle Resulullah (s.a.v.) buyurdular; “Gençlik bir çeşit deliliktir”. (İbni Asâkir, Beyheki Delâil)
  İbni Ömer (r.a.)’den “Allah (c.c.) gençliğini Allah’a itaat yolunda geçiren genci sever”. (Ebu Nuaym- Hilye)
  İbn Mesud (r.a.)’dan rivayetle: “Gençlerinizin en hayırlısı, ihtiyarlar gibi ölümü düşünen, gençlik hevesatına mağlup olmayıp, gaflette boğulmayandır. İhtiyarlarınızın en kötüsü ise gaflet ve nefsin isteklerine uymada gençlere benzemek isteyen, çocukçasına nefsin isteklerine uyandır. (Taberâni, Kebir)
  Enes (r.a.)’den rivayetle: “Cennet ehlinin gençleri, şu beş kişidir. Hasan, Hüseyin, İbn Ömer, Sad İbn Muaz, Ubeyd ibn Ka’b”. (Deylemi, a.g.e.)
  Hz. Ali (r.a.)’dan rivayetle: “Adalet güzeldir, fakat idarecilerde olursa daha güzeldir. Cömertlik güzeldir, fakat zengilerde olursa daha da güzeldir. Dinde titiz olmak güzeldir, fakat âlimlerde olursa daha da güzeldir. Sabır güzeldir fakat fakirlerde olursa daha da güzeldir. Tevbe güzeldir fakat, gençlerde olursa daha da güzeldir, hayâ güzeldir fakat kadınlarda olursa daha güzeldir.”(Deylemi-Müsnedü’l Firdevs)
  Enes (ra)’den rivayetle: “Bir genç bir yaşlıya yaşlılığından dolayı saygı gösterirse, Allah’ta yaşlandığında kendisine saygı gösterenleri yaratır.”(Tirmizi)
  Enes (ra) rivayet ediyor: Küçüklüğünden beri Allah’a, çokça kulluk eden gencin, yaşı ilerledikten sonra çokça kulluk etmeye başlayan ihtiyara üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara olan üstünlüğü gibidir.”(Deylemi-Müsnedü’l Firdevs)
  Enes (ra)’dan : “Allahu teala tevbekar genci sever.” (Ebu’ş-Şeyhiden)
  Ebu Hureyre (ra) Hz.Peygamberin şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir. “yedi kişi vardır ki Allah sadece bunları kendi arşının gölgesinin bulunduğu günde gölgelendirir. Adaletli devlet başkanı, Rabbine kulluk üzere yetiştirilmiş bir genç, kalbi mescidlere bağlı kimse, Allah için birbirini seven, Allah için birleşen ve ayrılan iki kişi, güzel ve mevki sahibi bir kadının kendisini (zinaya) çağırıp da: “Ben Allah’tan korkarım” diyen kimse. Sağ elinin verdiğini sol elinin bilemeyeceği gizli sadaka veren kimse, yalnız başına tenhada Allah’ı zikredip hatırlayan ve bu nedenle gözleri dolan kimse.” (Buhari, Tirmizi, Müslim)
  İbn Mesud (ra)’dan: Peygamber (sav) buyurdu: “insanoğlu kıyamet gününde Rabbinin yanında şu beş şeyden sorulmadıkça olduğu yerden ayrılamaz: “Ömrünü nerde geçirdiğinden, gençliğini nerede ve nasıl harcadığından, malını nereden kazanıp nereye sarfettiğinden, bildiği ile amel edip etmediğinden, bedenini nerede yıprattığından.” (Sünen-i Tirmizi)
  Ayetlerde, hadislerde ve hususi numunede arz edilen beyanlarda da görüleceği üzere; günümüz gençliğinin ve gençlerinin, imanı koruma ve ibadetlere devam etme sorumlulukları yanında, kişilik sorunları, sağlık sorunları, ailevi sorunları, arkadaş ve çevre sorunları, okul vs. ile ilgili birçok sorunları vardır. İşsizlik ve ondan kaynaklanan sorunların yanında sigara, alkol, uyuşturucular, kumar ve şans oyunları ve fuhuş (zina ve livata) gibi kötü alışkanlıklar da gençlerimizi çevrelemiş durumdadır. Bunlara ek olarak son zamanlarda ortaya çıkan misyonerlik, satanizm ve diğer kötü-sapık akımlar gibi zararlı akım ve alışkanlıkların tuzağına düşme durumları da vardır.
  Gençlerimizin imanlı, ibadetli, bilgili, eğitimli, terbiyeli, güzel ahlaklı, bilinçli, nefsine hâkim, günahlardan korunan ve saygılı kimseler olmaları elzemdir. Çünkü gençliğimiz geleceğimizdir.

  İmran KILIÇ

 4. #14
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 06.08.06
  Yer: Uzun ve düşünülmüş yoldan.
  Mesajlar: 1.247

  Allah c.c beğendiği gençler....
  Yüce Peygamberimiz (a.s.m), "Allah, gayri meşru şehvet peşinde olmayan genci pek beğenir." (müsned, 4:151) buyurmaktadır.
  Bu hadiste, hayatının en fırtınalı dönemlerini yaşayan gençler için çok büyük bir müjde vardır: Allah'ın beğenmesi.
  Bu öyle bir müjdedir ki, insanın tüm sevdiklerinden, beğenisini kazanmak istediği bütün şahıslardan daha değerli, daha yücedir.
  Çünkü Bediüzzaman Hazretlerinin dediği gibi, "Kim Allah'a yar ise her şey yardır, her şey yarar."
  Meşhur Hikem-i Ataiyye, "Cenab-ı Hakkı bulan neyi kaybeder? ve onu kaybeden neyi kazanır?" demiştir. Yani "Onu bulan her şeyi bulur, Onu bulmayan hiçbir şey bulmaz. Bulsa da başına bela bulur."

  Yine gençlerle ilgili hadislerde, "Allah'ın gayri meşru şehvetin terkeden genci meleklerin bazısı gibi gördüğü" belirtilmektedir.
  O kadar ki, Cabir'den (r.a) rivayet edilen bir hadiste mealen, "Hangi delikanlı ki, genç yaşında evlenirse, onun şeytanı şöyle bağırır: 'Eyvah, dinini benden korudu.'"(Ramuzu-l Ehadis, c.1 s.179) buyrulmaktadır.
  Yine Yüce Efendimiz (a.s.m) "En şerliniz, bekarlarınızdır" (Keşfü-l Hafa, 2:6) buyurarak, çok mühim olan bu konuya ayrıca dikkat çekmiştir.
  Hemen şunu da belirtelim ki, son hadisteki hüküm genel değildir. Bu hadiste, bekar olup da iffetini koruyamayanlar kast edilmektedir. Yoksa ashab-ı suffadan çok bekar sahabi vardı. Birçok İslam kahramanı hiç evlenmemiştir.Bekar olup da iffetini ve namusunu koruyan, gayri meşru şehvet peşinde koşmayan kimseler elbette bu hadisteki hükmün dışındadırlar.Aksine onlar sırf İslama hizmete daha fazla zaman ayırmak için evlenmiyorlarsa, tebrik ve takdire layıktırlar.

  Evet, nedir iffete bu kadar ehemmiyet vermenin, şehvetten bu kadar sakındırmanın sırrı?
  Bir kere gayri meşru şehvet peşinde olmak zaten çirkin bir fiildir. Toplumun temeli olan aile yuvasını yıkmakta, nesilleri birbirine karıştırmaktadır.
  Ayrıca gençliğin zamanını, sağlığını, parasını, mesaisini, işini,okulunu mahveder gayri meşru şehvet peşinde koşmak. Hatta insanları intihara kadar götürür.
  Nice gençler var ki, sırf bu meseleden dolayı, kavga ve cinayetlere giriyor, ömrünü hastanede veya hapishanede geçiriyor Hatta öyleleri var ki, derdinden hastalanıyor ve kısa sürede ölüyor.
  Şehvetin esiri olunduğunda bütün bir ömrün heba edileceği, oysa bu ömür ve kabiliyetlerin Allah'ı tanıyıp ibadet etmek için verildiği ısrarla belirtiliyor ki, gençler tuzaklar düşmesin.


  alıntı

 5. #15
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 21.10.07
  Mesajlar: 6.466

  istikbal abi ellerine yüreğine saglık rabbim razı olsun katkılarından dolayı inşallah birinci sayfaya alıcam
  rabbimize emanetsin inşallah
  selam ve dua ile
  <<>>

 6. #16
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 25.10.06
  Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
  Mesajlar: 16.944


 7. #17
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.03.08
  Mesajlar: 6.071


  Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
  Allah razı olsun kıymetli kardeşim,

  Mümin, "... onlardan korkmayın, Benden korkun, üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım. Umulur ki hidayete erersiniz" (Bakara Suresi, 150) ayetinin hükmü gereği, Allah'tan başka hiçbir kimse ya da topluluktan korkmaz ve çekinmez. Yarar ve zararın, hayır ve şerrin yalnızca Allah'tan gelebileceğinin, başına gelecek tüm olayların ancak Allah'ın dilemesi ve yaratması ile, Allah'ın belirlediği bir kader üzere gerçekleşebileceğinin bilincindedir.
  Bu özellik, Allah'ın dinini tebliğ ederken çoğu zaman tüm kavimlerini karşılarına alan, buna rağmen vazifelerinden en ufak taviz vermeyen bütün elçilerde görülür. Allah elçilerini bir ayetinde şöyle örnek vermektedir:
  Ki onlar (o peygamberler) Allah'ın risaletini tebliğ edenler, O'ndan içleri titreyerek-korkanlar ve Allah'ın dışında hiç kimseden korkmayanlardır. Hesap görücü olarak Allah yeter. (Ahzab Suresi, 39)
  Allah'a iman eden insan da peygamberlerin bu üstün özelliğini kendine örnek alır ve yaşar.


  Allah’a emanet olun,
  Selam ve baki dua ile kalın. 8. #18
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 09.02.09
  Mesajlar: 6.623
  Blog Mesajları : 1

  Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
  Allah razı olsun kıymetli kardeşim,

  Mümin, "... onlardan korkmayın, Benden korkun, üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım. Umulur ki hidayete erersiniz" (Bakara Suresi, 150) ayetinin hükmü gereği, Allah'tan başka hiçbir kimse ya da topluluktan korkmaz ve çekinmez. Yarar ve zararın, hayır ve şerrin yalnızca Allah'tan gelebileceğinin, başına gelecek tüm olayların ancak Allah'ın dilemesi ve yaratması ile, Allah'ın belirlediği bir kader üzere gerçekleşebileceğinin bilincindedir.
  Bu özellik, Allah'ın dinini tebliğ ederken çoğu zaman tüm kavimlerini karşılarına alan, buna rağmen vazifelerinden en ufak taviz vermeyen bütün elçilerde görülür. Allah elçilerini bir ayetinde şöyle örnek vermektedir:
  Ki onlar (o peygamberler) Allah'ın risaletini tebliğ edenler, O'ndan içleri titreyerek-korkanlar ve Allah'ın dışında hiç kimseden korkmayanlardır. Hesap görücü olarak Allah yeter. (Ahzab Suresi, 39)
  Allah'a iman eden insan da peygamberlerin bu üstün özelliğini kendine örnek alır ve yaşar.


  Allah’a emanet olun,
  Selam ve baki dua ile kalın

 9. #19
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 04.07.08
  Yaş: 25
  Mesajlar: 409

  Rabbim sen o gençlerden olabilmeyi nasip et... Allah razı olsun. selametle

 10. #20
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 24.02.09
  Mesajlar: 79

  Ö N E M L İ :

  ARKADAŞLAR ALLAH KORKUSU KONUSUNDA KONU AÇILMIŞ AMA KİM ALLAH'TAN NASIL KORKACAĞINI BİLEMİYOR NE YAZIK Kİ.. ÇÜNKÜ HERKES AYNI SEVGİYİ YAŞAYAMAYACAĞI GİBİ KORKUYUDA YAŞAYAMAZ..

  AYET VE HADİSLERLE ANLATMIŞ OLDUĞUNUZ ALLAH KORKUSUNU GELİN BİRDE AYRINTILARIYLA GÖRÜN..

  ALLAH'I TANIMAK VE KORKULARIN EN GÜZELİNİ YAŞAMAK İSTİYORSANIZ WWW SEREFCAKMAK COM İSİMLİ SİTEDEKİ GÜNLÜK DERSİ YAPMANIZI TAVSİYE EDİYORUM. GÖRECEKSİNİZ İDDİA EDİYORUM ALLAH'IN İZNİYLE GERÇEK KORKUNUN NE DEMEK OLDUĞUNU YAŞAYACAKSINIZ...

  SORU 20: Allah korkusu nedir ?.. Allah korkusu kaç çeşittir ?..

  CEVAP: Allah dostları, Allah korkusunu makamlardaki korkulara göre Altı bölüme ayırmıştır:

  Birincisi: TAKLİT KORKUSU; Nefsi levvâme mertebesinin korkusudur… Bu mertebedeki insanlar her ne kadar Allah’tan korkarlarsa da, emniyetleri korkularından daha fazla olduğundan tevbelerinde durmazlar…

  İkincisi: CEHENNEM KORKUSU; Nefsin mülhime mertebesinde olan zatların korkularıdır… Korkuları emniyetten fazla olduğundan, tevbelerinde dururlar… Lakin bu korkudan Allahü tealâ razı değildir… Çünkü bu korku Cehennem azabı ile Cennet arzusundan kaynaklandığından, bu gibi korkular Allah dostlarına yakışmaz…

  Üçüncüsü: GÜNAH KORKUSU; Nefsin mutmainne mertebesinde bulunanların korkularıdır… Bu korkudan Allahü tealâ hoşnut değildir… Çünkü bu doğrudan doğruya Allah korkusu olmayıp, günahlardan olan korkudur… İlahi emri gereği gibi yerine getiremeyip, giydirilen velilik elbisesini lekelendirirsem diye korkup, günahtan sakınmaktır…

  Dördüncüsü: RIZA KORKUSU; Nefsin raziye mertebesinde olan zatların korkularıdır… Allah’ın rızasını kazanamazsam halim nice olur, diye korkmalarına denir… Cenâb-ı Hak benden razı olmazsa ne yaparım korkusudur. Bu korku Allah korkusu değildir. Çünkü arkasında rızada kusur edersem endişesi vardır…

  Beşincisi: HAVFULLAH (ALLAH KORKUSU); Nefsin marziyye mertebesinde olan zatların korkusudur… Dünyevi ve uhrevi maksatlarından, hiçbir maksatları olmayarak sebebsiz olarak korkmalarına denir… Bu makamlardakilerden Hak razıdır, onlarda O’ndan razıdır… Allah korkusundan başka endişeleri yoktur… Ama içlerinden daima hallerinin ilerlemesini isterler… Gerileme halinden çekinip tirtir titrerler… Onun için bu korku Allah’tandır ama olgun bir korku değildir…

  Altıncısı: KEMAL (OLGUNLUK) KORKUSU; Nefsin safiye mertebesinde olan zatların korkusudur… Bu korku söz ile tarif edilemez… Kendisine sorulsa ki: Haktan neden bu kadar korkarsın diye: zahiren ve batınen sebebine cevap veremez. Bundan başka dört derece korku daha vardır ki, söz ile tarif edilmelerine izin yoktur. Ancak ehline malumdur.

  Allah korkusunu, yaratık korkusuyla karıştırmayın… Zira yaratık korkusu, neticede buğza ve nefrete dönüşür… Korkulandan kaçmaya ve uzaklaşmaya götürür…

  Allah korkusu ise böyle değildir… Allah’tan korkmaktan korkmayın… Zira bu korku ilmin ta kendisidir… Allah’tan korkan O’nu tanır, O’nun alimi olur… Neticede bu korku sevgiye dönüşerek ilahi aşkla buluşturur…

  Güzel Mevla’mız “Allah’tan ancak, bilgi sahibi kulları korkar” buyurarak, Allah’tan korkanların bilgi sahibi olduğunu ve alimi bulunduğunu ilan etmiştir.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Allah'tan Korkan Genç
  Konu Sahibi -Ammar Bin Yasir- Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 21
  Son Mesaj: 07-04-2009, 18:52
 2. ALLAH'tan AF dilemek!
  Konu Sahibi vaktileyl Forum Kur'an Tefsiri
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-04-2009, 21:24
 3. yılandan korkan adam
  Konu Sahibi beyazz Forum Video, Klipler, Slayt ve Animasyonlar
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 08-02-2008, 23:34
 4. Allah'tan Haya Edin....
  Konu Sahibi laves Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 02-01-2008, 11:27
 5. =allah'tan Korkuyorum=
  Konu Sahibi -Ammar Bin Yasir- Forum Dini sohbet
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 18-12-2007, 19:42

İşaretlemeler

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •