Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
11 den 18´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu

Konu: İMAM-HATİPLİ-OLMAK SUÇ MU?

Forum Üyesi
    Durum: Çevrimdışı
    Yer: ankara
    Teşekkür ve Beğeni

RE: İMAM-HATİPLİ-OLMAK SUÇ MU?

by-cansuyu yazdı:
    nuresma yazdı:
    by-cansuyu yazdı:
    nuresma yazdı:
    by-cansuyu yazdı:
    nuresma yazdı:
    Rabbim yardımcınız olsun. ben de ihl li olmak isterdim. ama o yükü taşıyabilir miydim bilmiyorum. Allah dinini korumak isteyenlerin yardımcısıdrı kardeşim. selam ve dua ile..
    anlamdım nasıl bi yükümüz var
    yanlış anlamayın, ben kendi adıma orada olsaydım öğrendiklerimi uygulama konusunda kendime güvensizliğimi belirtmek istedim yani. Rabbim yolundan ayırmasın. selam ile..
    yanlış bir düşünce toplumda din sadece ihl lilerin görevi değil her müslüman dininin görevlisidir arkadaşım senin dediğinden ben aman öğrenmeyeyim öğrenirsem uygulamak zorunda kalırım gibi sorumluluktan kaçma hissettim ki böyleyse çok yanlış bir düşünce saygılar sunarım
    hayır tabi ki de. sizin dediğiniz msjı aldım ama kendimi anlatamdım galiba. üstlenmişiz dağların yüklenmediği yükü Rabbim hakkıyla yapabilmeyi nasip etsin. sizin anladığınız gibi olmasaydı orada gidebilseydim alabileceğim şeyleri arama ve öğrenmek için çabalama yoluna gitmezdim. ben de saygılar sunarım.
    inşallah size layık bir imam hatipliyizdir nası bi imam hatipli istersiniz
    üzdüğünüz için çooook sevinin çok..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

nuresma yazdı:
    by-cansuyu yazdı:
    nuresma yazdı:
    by-cansuyu yazdı:
    nuresma yazdı:
    by-cansuyu yazdı:
    nuresma yazdı:
    Rabbim yardımcınız olsun. ben de ihl li olmak isterdim. ama o yükü taşıyabilir miydim bilmiyorum. Allah dinini korumak isteyenlerin yardımcısıdrı kardeşim. selam ve dua ile..
    anlamdım nasıl bi yükümüz var
    yanlış anlamayın, ben kendi adıma orada olsaydım öğrendiklerimi uygulama konusunda kendime güvensizliğimi belirtmek istedim yani. Rabbim yolundan ayırmasın. selam ile..
    yanlış bir düşünce toplumda din sadece ihl lilerin görevi değil her müslüman dininin görevlisidir arkadaşım senin dediğinden ben aman öğrenmeyeyim öğrenirsem uygulamak zorunda kalırım gibi sorumluluktan kaçma hissettim ki böyleyse çok yanlış bir düşünce saygılar sunarım
    hayır tabi ki de. sizin dediğiniz msjı aldım ama kendimi anlatamdım galiba. üstlenmişiz dağların yüklenmediği yükü Rabbim hakkıyla yapabilmeyi nasip etsin. sizin anladığınız gibi olmasaydı orada gidebilseydim alabileceğim şeyleri arama ve öğrenmek için çabalama yoluna gitmezdim. ben de saygılar sunarım.
    inşallah size layık bir imam hatipliyizdir nası bi imam hatipli istersiniz
    üzdüğünüz için çooook sevinin çok..

kardeşlerim selamünaleyküm hayırdır ne oluyo birbirinizi yalnış anladınız unutmayın hepimiz burda islam için birlikteyiz

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

slm allahü teale hepimizi ihleli olmak değil ihleli ölmek nasip etsin..
    tabiri caiz ise hafız olmak kolay amma hafız ölmek öyle kolay değil.rabbim inşaalllah bize öyle kavuşmayı nasip eder..sait nursi(bediüzzaman)

Forum Üyesi
    Yer: bursa
    Teşekkür ve Beğeni

s.a.bende bir imam hatip liyim.bence bu olanların hepsi dinsizlerin yada dinini benimseyememiş insanların üstümüzde oynadığı iğrenç oyunlar bunlar.tek yapabildiğimiz şey direnmek ve sabretmek.onları ancak bilgimizle kültürümüzle asıl benliğimizi koruyarak altedebiliriz.başka çaremiz yok.yaşadıklarımız birer sınav.ve bu sınavı geçmek zorundayız.allah yardımcımız olsun inşallah.selametle..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

boş ver kardeş biz sırtımısı sağlam yere verdik daha korkmaya gerek yok ALLAH için yaptık o bize yardım eder bizi yüzüstü bırakmaz bundan emin
    ol çünkü ben yaşadım hiç mahcup olmadım ama şunu unutma ne yaptıysam ALLAHiçin yaptım

Forum Üyesi
    Yer: bursa
    Teşekkür ve Beğeni

haklısın kardeşim.allah için yapılan herşeyde bizi koruyan ilk allahtır.bundan şüphamiz yok olmasında.ayrıca ilim yolunda önüne çıkan engelere takılıpta yoluna devam etmek için direnen bir insan o yolda ölse allahın izniyle şehid bile olur.allaha emanet olun...

Yasaklı Kullanıcı
    Yer: İSTANBUL
    Teşekkür ve Beğeni

AAA İMAM-HATİPLİ Mİ?ÖCÜÜÜ.ONLAR BU ÜLKEDE YAŞAMAYI BIRAKIN ,BU DÜNYADA BİLE YAŞAMAYI HAKETMİYORLAR.BİR MESLEK SAHİBİ OLAMIYORLAR.BUNLAR ÜVEY EVLAT.GÖRDÜĞÜNÜZDE VURUN BAŞINI.YALNIŞ ANLAMAYIN BUNLARI BEN DEĞİL.KENDİ CANLARI YANDIĞINDA ÖZGÜRLÜKÇÜ GEÇİNEN KESİMİN İFADELERİDİR.YOKSA BENİM NEZDİMDE ONLAR EN NADİDE ÇİÇEKLERDİR.KOPARILMAYA KIYILAMAYAN.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

s.a bende cok istedim o lisye bi türlü nasip olmadi gidemedim bundan sonrada gidemem zaten cok gec kaldim gidemediğimin sebebide su bizim burdaki imamatip düz liselerden bile daha berbat bi durumda her rezillik orda tabi bunu duyan ailelerde haliyle göndermiyo........

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)