Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 40 Sayfa bulundu

Konu: ~~ UMUT TACİRİ ~~

Durum: Çevrimdışı
    Yer: ~* پایتخت آن بهشت *~
    Teşekkür ve Beğeni

RE: ~~ UMUT TACİRİ ~~

zerrin yazdı:
    güzel. Allah (c.c.) razı olsun.
    benimde çok umutlarım vardı şimdi ne kadar kaldı bilmiyorum. bende umutlarımı bigün böyle bulabilirmiyim acaba?

Rabbim senden de razı olsun kardeşim.. müslümana umutsuzluk yakışmaz.. onu ararsan, aslında çok yakınlarında olduğunu göreceksin canım. ben bulacağına inanıyorum.. insan, kendinden olan bir parçadan kopamaz çünkü Allah'a emanet ol. selametle inşallah.

Forum Üyesi
    Yer: berlin
    Teşekkür ve Beğeni

aliye_aliye yazdı:
    Vaktiyle çok zengin, ama hayata dair hiçbir umudu bir adam yaşarmış. En son ne zaman, sabahları gülümseyerek uyandığını, gözlerini kapatıp hayaller kurarak mutlu olduğunu hatırlamıyormuş. En büyük umudu neymiş, bilmiyormuş. Kendi kendine bir karar vermiş: Yoksul insanlardan umutlarını satın alacak, hem onlar zengin olacak, hem de kendisi kaybettiği düşlerine sahip olacakmış.

Adam düşmüş yollara, ülke ülke, şehir şehir, köy köy dolaşmış. Nerede umut zengini, düş milyoneri, hayal sahibi insan varsa, yüklü miktarda paralar ödeyerek, onlardan umutlarını, düşlerini, hayallerini satın almış. Ardında, zengin ve umutsuz, servet sahibi ama hayal kuramayan insanlar bırakarak dünya turunu tamamlamış.

Evine döndüğünde, cebinde hiç parası yokmuş. Fakat sırtında pek büyük miktarda umut varmış. Yıllarca o umutları kırıp kırıp yemiş, kimisini suda eritip içmiş, kimisini altına serip uyumuş, kimisinden duvarlar örüp içinde yaşamış, kimisini üstüne giymiş, kimisiyle kendi filmini çekip izlemiş, gülüp eğlenmiş. Kendisiyle ve kâinatla barışık bir hayat sürmüş. Sabahları gülümseyerek uyanıyor, kimi zaman uzaklara dalıp tatlı bir huzura daldığını hissediyormuş.

Yıllar sonra kapısı çalınmış ve bir adam umutlarını satın almak istediğini söylemiş. Adam umuttan duvarlarını, umuttan yemeklerini, yatağını, elbisesini göstermiş. Duvarları onu ve hayatı birbirinden ayırmıyormuş. Yemekleri, parayla aldıklarından daha lezizmiş. Yatağı daha güzel düşler görmesine sebep olacak kadar rahatmış. Elbiseleri hem bedenini hem içini ısıtıyormuş.

İhtiyar, umutlarını satmayacağını ama kilerindeki fazla umutlardan parasız verebileceğini söylemiş. Zengin adam kilerin kapısının ardından kendi umutlarını gördüğünde donup kalmış. “Nasıl oldu da bunca sene, umuduma bir şey olmadı?” diye sormuş. Yaşlı adam, bilgece bir edayla cevap vermiş: Çünkü umudunu hiçbir zaman kaybetmemişsin.
    ALLAH RAZI OLSUN COK GÜZEL EMEGINE SAGLIK

Teşekkür ve Beğeni

cevdetsamur yazdı:
    ELİNE DİLİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM SAĞOL .

Rabbim razı olsun kardeşim.. Baki selamlar

Teşekkür ve Beğeni

deren75 yazdı:
    S.A. UMUTLAR HİÇ BİR ZAMAN KAYBOLMASIN.ALLAH RAZI OLSUN.

Amin rabbimizin yolunu bırakmadıkça umutlarımız da bizi bırakmayacak inşallah. Rabbim sizden de razı olsun inşallah. Selam ve dua ile

Forum Üyesi
    Yer: bursa
    Teşekkür ve Beğeni

s.a.elerine sağlık kardeşim.çok güzel paylaşımdı.babaannem hep umut varlıktan daha iyidir der.aslında her insanın hayat felsefesi bu olmalı.allah razı olsun.allaha emanet olun.

Forum Üyesi
    Yer: İstanbul
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM...

Teşekkür ve Beğeni

seher vakit yazdı:
    ALLAH RAZI OLSUN COK GÜZEL EMEGINE SAGLIK

Allah cümlemizden razı olsun inş. selam ve dua ile kardeşim

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

aliye_aliye yazdı:
    zerrin yazdı:
    benimde çok umutlarım vardı şimdi ne kadar kaldı bilmiyorum. bende umutlarımı bigün böyle bulabilirmiyim acaba?

Rabbim senden de razı olsun kardeşim.. müslümana umutsuzluk yakışmaz.. onu ararsan, aslında çok yakınlarında olduğunu göreceksin canım. ben bulacağına inanıyorum.. insan, kendinden olan bir parçadan kopamaz çünkü Allah'a emanet ol. selametle inşallah.
    Saol kardeşim. tabiki hiç umudum yok demiyorum ama.. belkide dediğin gibi yakınımda ben göremiyorum.. inş. bulurum.. Allah ' a emanet ol...

Teşekkür ve Beğeni

zerrin yazdı:
    aliye_aliye yazdı:
    zerrin yazdı:

Saol kardeşim. tabiki hiç umudum yok demiyorum ama.. belkide dediğin gibi yakınımda ben göremiyorum.. inş. bulurum.. Allah ' a emanet ol...

amin amin inş. kardeşim. Rabbim umudunu her daim artırsın inş. Selam ve sevgiyle kal.

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

SELAMUNALEYKUM COK GUZEL BIR HIKAYEYMIS ALLAH RAZI OLSUN.
    BENDE UMUTLARIMIZ VE UMUTLARIMIZI BAGLADIGIMIZ DUALARIMIZ ILE ILGILI DUYDUGUM VE DUYDUGUMDA COK ETKILENDIGIM BIR SEYI PAYLASMAK ISTIYORUM SIZLERLE.
    COK UZGUN OLDUGUM BIR GUNDU. UZGUNDUM CUNKU COK UZUN ZAMANDIR YUREKTEN DILEDIGIM BIR NIYETIM VARDI . O KADAR UZUN ZAMAN GECMESINE RAGMEN BIR TURLU KABUL OLMUYORDU ...ARTIK KENDIMI VE NIYETIMI SORGULAMAYA BASLAMISTIM. ACABA BUNU HAK ETMEYECEK BIRSEYLER YAPMIS OLABILIR MIYDIM? YOKSA NIYETIMI TAM DILEMEMISMIYDIM? YADA IBADETLERIMDE EKSIK BIRSEYLER MI VARDI?... GIBI SORULAR ILE KENDIMI SORGULARKEN SEVGILI CANDOSTUM,CANIM DOSTUM AHIRETTE KARDESIM,MERTEBESI BENDEN YUKSEK OLSUN SENAYIM BANA BIR BUYUGUNDEN DUYDUGU BIRSEYI ANLATMISTI.
    YUCE RABBIM BIR KULU EL ACIP DUA ETTIIGI ZAMAN, KULU HAYIRLI SEVGILI KULLARINDAN ISE DILEKLERINI GECIKTIRIR SESLERINI ,DUALARINI ,YAKARISLARINI DAHA COK DUYMAK ISTERMIS. NAZARINDA HAYIRSIZ KULLARININ DILEKLERINI HEMEN VERIR SESLERINI DAHA FAZLA DUYMAK ISTEMEZMIS.
    BUNU DUYDUGUMDA O KADAR ETKILENMISTIM KI O AN DILEGIMIN KABUL OLMADIGINI DUSUNMEKTEN COK SESIMI DAHA COK DUYURMANIN TELASI SARMISTI BENI.
    TABIKI BU DEMEK DEGILDIR KI HER DUASI HEMEN KABUL OLAN KUL, RABBIMIN KATINDA HAYIRSIZ BIR KULDUR . HERSEYIN BIR ZAMANI VARDIR .KIMI DUALARIN TEZ VAKITTE GERCEKLESMESI HAYIRLIDIR ,KIMININ GEC ,KIMI HAYIR SANDIGIMIZ SEYLERIN SONUNUN SER OLMASINDAN DOLAYI HIC KABUL EDILMEMEMESI...
    RABBIMIN SESIMIZI DUYMAKTAN HOSNUT OLACAGI KULLARINDAN OLMAK DILEGI ILE.SELAMETLE
    UMUDUNUZU SERIN TUTUN!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)