PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İslam da bekarlık

Ravza_Nur
10-09-2006, 15:13
Hz.Ömer:
"Üç gün sonra öleceğimi de bilsem bekar gitmektense evlenmeyi tercih ederim"
din büyüklerimiz bize gerekli bilgiler zaten sunmuşlar dinini tamamlamak isteyen evlensin diye söylemiişler rabbim evlenmek isteyen tüm kardeşlerimize yardım etsin ve hayırlı bir eş nasip etsin selam ve dua ile

islamicforce
10-09-2006, 15:14
Raabim hayirli esler nasip etsin..

mehmeterkoca
10-09-2006, 15:32
Paylaşımın için Allah razı olsun kardeşim. Hele ki Günümüzde gerçekten Evlilik hususu bin kat daha önemli. Çünkü ilk evlilik Cennette HZ. Adem(A.S.) ve HZ Havva (A.S.) arasında olmuştur.. ...Ve evlilik gayesi cenneti kazanmak olmalıdır. Yüce Mevlam hepimiz için Hayırlısını Nasip etsin..B)

RUDER
17-10-2006, 11:30
bekarlık iyi değil ,evlenmek sevap diyoruz ama.evlenemeyen yani evlenmek bir türlü kısmet olmayanlar ne yapsın. karşısına düzgün ,anlaşabilaceği biri çıkmıyorsa ,sırf sevap diye nasıl evlenicek.Bu zaten zor bir karar .Allahım herkezin karşısına tez vakitte hayırlı ,gönlüne göre bir eş çıkarır inşallah.

RUDER
17-10-2006, 11:30
bekarlık iyi değil ,evlenmek sevap diyoruz ama.evlenemeyen yani evlenmek bir türlü kısmet olmayanlar ne yapsın. karşısına düzgün ,anlaşabilaceği biri çıkmıyorsa ,sırf sevap diye nasıl evlenicek.Bu zaten zor bir karar .Allahım herkezin karşısına tez vakitte hayırlı ,gönlüne göre bir eş çıkarır inşallah.

mustafa_xtar
17-10-2006, 11:58
Allahj Resulu bekar kalmak isteyen Osman bin Mez'ub'a müsaade etmemiş ve ona:
"Dul olarak Allah'a kavuşma" buyurmuştur.

Allah allah. Kardeşim verdiğin bilgiler için allah razı olsun.

goNuL_
17-10-2006, 12:05
ALLAH TÜM BEKARLARIN GÖNLÜNE GÖRE BİR EŞ BULUP EVLENMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH

goNuL_
17-10-2006, 12:16
ALLAH TÜM BEKARLARIN GÖNLÜNE GÖRE BİR EŞ BULUP EVLENMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH

zarife_76
19-10-2006, 00:17
BU BOLUM BENIMLE ILGILI AMA SORUM VAR...

ESIMI KAYBETTIKTEN SONRA HIC DUSUNMEDIM. TUM OMRUMU YALNIZ GECIRMEYE KARARLIYIM.

AMA NEDEN DUL OLARAK ALLAH`IN KARSISINA CIKMAMALIYIM. SADECE ERKEKLER ICINMI YOKSA KADINLAR ICINDE AYNI SEY GECERLIMI?

YALNIZLIK ALLAHA MAHSUSTUR, OMRUNU YALNIZ GECIRMEK DUSUNCESINI BIR KERE DAHA DUSUN BENCE.;);)

zeynur
19-10-2006, 01:25
SELAMUN ALEYKÜM ARKADAŞLAR HERKEZİN AMEĞİNE SAĞLIK ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN B) Allaha hamd olsunki ruhları cesetle birleştirdi nikahı helal inayı haram kıldı salat ve selam rasülümüz muhammed mustafaya (sav) olsun ki haram ve mubahı beyan etti "birde içinizden bekarları ve kölelernizle cariyelerinizden salihleri evlendirin Eğer fukara iseler ALLAHonlara fazlından rızık ihtiyaçlarını giderir Allahın ihsanı geniştir Herşeyi hikmeti üzere bilerek verir" PEYGAMBERİMİZ ŞÖYLE BUYURDUKİ NİKAH BENİM SÜNNETİMDİR KİM BENİM SÜNNETİMDEN UZAK OLURSA BENDEN DEĞİLDİRB)ALLAH TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI EŞLER NASİP ETSİN 2 DÜNYADADA

nur_ege
19-10-2006, 02:27
s.a.kardeşler..evlilikle ilgili o kadar çok hadis varki..ben sizlerle bunları paylaşmak istiyorum. B)B)B)B) 'EY GENÇLER TOPLULUĞU! SİZDEN EVLENMEYE GÜCÜ YETEN HEMEN EVLENSİN.ÇÜNKÜ EVLİLİK GÖZÜ HARAMDAN DAHA ÇOK KORUR.NAMUS VE İFFETİ EN İYİ ŞEKİLDE MUHAFAZA EDER.EVLENMEYE GÜCÜ YETMEYENDE ORUÇ TUTSUN.ÇÜNKÜ ORUÇ ŞEHVETİ KIRMAYA VESİLEDİR.. B)B)B)B)B)

nur_ege
19-10-2006, 02:30
B)B)B)B)B)B) 'BİR KADINLA DÖRT SEBEPTEN DOLAYI EVLENİLİR: MALI,SOYU,SOPU,GÜZELLİĞİ VE DİNDARLIĞI.FAKAT SİZ ,dindar OLANIYLA EVLENMEYE BAKINIZ Kİ,BEREKET BULUP MESUT OLASINIZ.. B)B)B)B)B)B)B)B)B)

nur_ege
19-10-2006, 02:35
B)B)B)B)B)B) 'EVLENMEK BENİM SÜNNETİMDENDİR.KİM BENİM BU SÜNNETİMLE AMEL ETMEZSE,BENİM YOLUMDA OLMAMIŞ OLUR..' B)B)B)B)B)B)B)B)B)

nur_ege
19-10-2006, 02:40
B)B)B)B)B)B)B)B) 'EVLENİNİZ..ÇÜNKÜ BEN DİĞER ÜMMETLERE KARŞI SİZİN ÇOKLUĞUNUZLA İFTİHAR EDERİM..' B)B)B)B)B)B)B)B)B) ALLAH hepimize hayırlı eşler nasip etsin inşallah..

konak
19-10-2006, 05:09
Rabbim tüm inanan kardeşlerime hayırlı eşler nasip etsin
selam ve dıa ile.

susuznehir
03-10-2007, 19:17
ALLAH herkesin gönlüne göre versin...:A

firdes
03-10-2007, 19:21
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..
Bu forumdaki;tüm yorum ve paylaşımlara dua niyetine AMİN diyorum..
selam ve dualarımla..:evet

aslimnur
05-01-2009, 19:13
amin inşallah tabiki herkes gönlüne göre biriyle evlenmek ister olmuyorsa ne ypmak lazım bizim elimize bişey var mı

seyyar
10-01-2010, 20:15
anlaşılan herkes evlilik taraftarı ama efendimizin bekar kalmakla alakalı hadisleri çoktur. deylemi hazretlerinden riveyetle sizin en hayırlınız hicretin 200 senesinden sonra hafif-i haz olanınızdır buyurmuştur sahabe hafif-i haz nedir diye sordu efendimiz ailesi ve çoçuğu olmayandır buyurdu... yani bekarlığın hela olduğu sabitdir fakat bu hal günaha meylettirirse evlenmek lazım.ayrı bir hadisde ümmetim üzerine 180 sene geçtikten sonra bekarlık uzlet dağların başına çıkıp ibadetle meşgul olmak helal olur buyurmuştur [keşşaf ]

abı_hayat
10-01-2010, 21:16
Allah herkese hakkında hayırlısını versin inş...

_YUSUF_
10-01-2010, 21:35
Hangi durumda Allah'u tealaya daha iyi kul olabiliyorsak o hal insan için daha iyidir.

deniz14
10-01-2010, 21:52
Hz.Ömer:
"Üç gün sonra öleceğimi de bilsem bekar gitmektense evlenmeyi tercih ederim"
din büyüklerimiz bize gerekli bilgiler zaten sunmuşlar dinini tamamlamak isteyen evlensin diye söylemiişler rabbim evlenmek isteyen tüm kardeşlerimize yardım etsin ve hayırlı bir eş nasip etsin selam ve dua ile

[QUOTE=mustafa_xtar;265928]Allahj Resulu bekar kalmak isteyen Osman bin Mez'ub'a müsaade etmemiş ve ona:
"Dul olarak Allah'a kavuşma" buyurmuştur.

Allah c.c razı olsun verdiğin bilgiler için.. Allah herkesin gönlüne göre versin.. AMİN

Cihat-82
10-01-2010, 22:07
Allah Teala tüm kardeşlerimize hayırlı eşler nasip etsin. Selam ve dua ile..

ebuzer25
10-01-2010, 22:58
rabbim tüm bekar kardeşlerimizin gönlüne göre versin inşallah..

Azerbaycan_li
10-01-2010, 23:54
benim için de dua edin kardeşler...Allah bizi iki guzelden biriyle rızıklandırsın ...ve ya ikisiyle birden..saliha bir eş, ve şehadet...Allahumme amin...

m.i.n.e
11-01-2010, 13:44
Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle...
Rabbim hepimize hayırlısını versin

gülkoksam
11-09-2011, 11:56
bekarlık çok berbat bişey

Ayse_92_38
11-09-2011, 14:21
selamun aleyküm kardesim bu güzel konu icin allah c.c. senden razi olsun insallah

bende bekarim benim istedigim gibi birisi yok gibi sanki yada ben bulamiyorum bana dinimi ögrenmede yardimci olacak birisi ama bu devirde kimin umrundaki din ...

selam ve dua ile

gülkoksam
11-09-2011, 15:21
arkadaşlar bekarlıktan kurtulmak için dua varmı yada bi konu açılsa bütün bekar arkadaşlara dua edilse hayırlısıyla evlensinler diye çok sevap olur valla:)

iyiniyet
11-09-2011, 16:28
Allahdan daima hayirlisina istemeli.Herkeze hayirli bir es nasip eylemesine dilerim.

**RaNa**
15-01-2012, 01:25
Allah razı olsun
Rabbim herkeze hayırlı zamanda hayırlı eşler nasip etsin...

SHAHADAT
15-01-2012, 01:54
İslam genel olarak evlenmeyi teşvik eder. Evliliğin hükmü kişiye ve zamana göre değişebilir.

---------------------
Ahir zamanda evlenmemekle ilgili hadislerin hükmü umumi değildir.
---------------------

Öyle olsaydı son dönemi bir kaç asır süren ahir zamanda hiç bir müslüman evlenmeycek olsa bir asır içinde dünyada müslüman kalmamış olacaktı. Mazerete binanen evlenmeyen sünnete aykırı hareket etmiş sayılmaz.

Ahir zamanda her taraftan islama saldırlması islama hizmet edenler açısından evlenmemek için mazeret olur. Peygamberimizin evlenmeyen benden değildir demesi evlenmeyi hristiyanlıkta olduğu gibi ruhbanlıkla karıştıranlar içindir.

Gözyasi
15-01-2012, 02:05
Bence öncelikle evlenecek kisilerde beraber ahiretti kazanma düsüncesi olmasi lazim. Evli degilim ama düsünüyorumda evli olsam ve esimlen beraber sabah namazina kalsam ve beraber namaz kilsak cok güzel olurdur..
Bide cok büyük bi sevgi ve saygi gerekli evlilik icin. Büyük bi sevgi ve saygi oldukdan sonra her zorlun üstesinden gelirnir diye düsünüyorum.
Ben öyle birinle evlenmek isterdim ki tek bu dünyada yaslanmak degil beraber Rabbimin cennetini kazanmak ve ahirettimide onla gecirmek isterdim.