PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UHUD DAĞINDAN BÜYÜK AMEL!!!

isnuryaman
05-08-2006, 22:01
UHUD DAĞINDAN BÜYÜK AMEL

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.) SORDU:

"İÇİNİZDE HERGÜN UHUD DAĞI BÜYÜKLÜĞÜNDE AMEL YAPABİLECEK KİMSE VARMI?"

"YA RESULALLAH! BUNA KİM GÜÇ YETİREBİLİR" DEDİLER.

"BUNA HEPİNİZİN GÜCÜ YETER!"

"YA RESULALLAH O AMEL NEDİR?"

"SÜBHANALLAH, UHUD DAĞINDAN BÜYÜKTÜR. LA İLAHE İLLALLAH, UHUD DAĞINDAN BÜYÜKTÜR. ELHAMDÜLİLLAH, UHUD DAĞINDAN BÜYÜKTÜR" BUYURMUŞLARDIR.

BİR GÜN PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.) FİDAN DİKMEKTE OLAN EBU HUREYRE'NİN (R.A.) YANINDAN GEÇERKEN:

"EBU HUREYRE NE DİKİYORSUN?" DİYE SORDU. O DA:

"FİDAN DİKİYORUM" DEDİ.

"SANA BUNDAN DAHA DEĞERLİ BİR FİDAN HABER VEREYİM Mİ? BUNLAR; SUBHANALLAH, VELHAMDÜLİLLAH, VELA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER (TESBİHLERİ) DİR. BUNLARIN HERBİRİNE KARŞILIK CENNETTE SENİN İÇİN BİR FİDAN DİKİLİR" BUYURDULAR...

ovali
07-08-2006, 02:52
PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH ARZI OLSUN BACIM.ALLH'IN RAHMET VE BEREKETİ ÜZERİNE OLSUN.

burhankars
07-08-2006, 03:02
Allah razı olsun bu tespihatları yapıyoruz ama bunların Allah katındaki değerini ne ile ifade edebiliriz diye düşünüyordum şimdi cevabını aldım
Allah doğru yoldan ayırmasın

sare
08-08-2006, 15:24
Sağol kardesim,paylastığın icin tesekkurler.

zeynep1111
10-08-2006, 20:04
allah razı olsun kardeşim B)B)

Ecrin Hicran
10-08-2006, 20:54
selamun aleyküm kardeşim.Allah razı olsun..rabbim dilimizden eksik eylemesin..her dem ,Allah sevgisini,Allah korkusunu,peygamber sevgisini kalplerimizde yaşatmayı nasip eylesin.şükrünü bilen kullarından eyler inşAllah.selam ve dua ile..

Tayfun_Dokgoz
10-08-2006, 21:01
ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞIM İÇİN O ZAMAN BİZ HEM BU FANİ DÜNYA DA HEMDE AHİRET TE FİDAN DİKMİŞ OLALIM . İSLAMIN NURLARINDAN BİRİSİ İŞTE TEŞEKKÜRLER

useful
16-08-2006, 01:04
Allah razı olsun kardeşim.Güzel bi paylaşımdı. İnşaallah bu güzel ,değerli,kıymetli kelimeleri tekrardan unutmayız. selametle kalın...

Aşkâ Mecnun
16-08-2006, 01:09
ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞIMIN İÇİN KARDEŞİM SENİ RESULULLAH BUYURUYORKİ HADİS KÖŞEMİZEDE BEKLERİM SELAMETLE