Teşekkür edenler Teşekkür edenler:  0
Beğenenler Beğenenler:  0
Beğenmeyenler Beğenmeyenler:  0
Sayfa 5 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 122 Sayfa bulundu

Konu: Allah C.C. nun YAKIN ilmine talip olmak...;

Yasaklı Kullanıcı
    Durum: Çevrimdışı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı Z4F3R_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlmimizin zekatını vermeliyiz diyorsun yani bir nevi,hiç değilse bildiğinin 40 da 1 ini bilmeyenlere öğretmeliyiz

peygamberimiz bir öğretmen olarak bu ümmet sınıfına ders vermişse bişeyler öğretmişse yaşamının her safhasında
    biz de öğrencisiysek peygamberimizin, ondan öğrendiklerimize ,o derse gelmemiş o derse girmemiş
    belki mazereti olduğu için o dersi kaçıran ümmete bildirmeliyiz

Peygamberimiz öğretemenlik yaptı bu ümmete ve biz onu çok sevdik ,Onun gibi olmak Onun gibi yaşamak büyüyünce onun gibi olmak istiyoruz kısacası

yani öğretmenimizi sevmemiz nedeniyle bizde öğretmen olmak istiyoruz

ancak bu şekilde onun ümmeti olabiliriz belki de,ama hep sınıfta kaılıyoruz bırakın başkasına öğretecek ilmi canımızı cehenemden kurtaracak kadar dahi ilmimiz yok ümemt olarak, sanırım önce mezun olmalıyız bu okuldan :/

belkdi de ben derse geldim o gelmedi ben öğrendim o öğrenmedi diye kötülediğimiz arkadaşlarımız ,peygamberimiz den öğrenemediği şeyleri senin aracılığından öğrenecek de senden daha iyi anlayacak peygamberin mesajını...
    Rabbimiz C.C. razı olsun yorumunuzdan....Ne güzel söylediniz...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Neye şaşırırım bilirmisiniz ?...Cenaze namazına...Durursunuz Kıbleye Kıbleniz Kabe'ye ...yönelirsiniz vefat edene ...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Sonra Subhaneke okursunuz ve selamla biter namaz ...Kime yöneldiniz...Niçin ?...yok sorma...İşte ;davet et Şeytan Laini de kılsın kılabilirse o namazı...Nerede gücü ?...iradesi yetmez...Suç itirafı olur benliği yere serilir..
    Hani derler ya nefis Şeytandandır...Haydi buyurun neden acaba?

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı melissa26´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki arayanlar, talip olanlar bulacaklar ama neyi??bulacaklar?
    Mürşidi kamil 'i arayacaklar önce tabiki ...oysa Allah c.c hazır beklerken, o dediğiniz Mürşidi kamiller dahi emire amade iken neyi bekleyecekler? sanırsın o mürşidi kamiller üstün bizden ? haşa hakikisi tutar insanın elinden , insan dahi istemeden
    Bundan sonrası? her talip olan yakin ilmine sahip olabilir mi?
    her öğretmenim diyenin öğretmen olamayacagı gibi , herkese nasip olmaz
    Peki özel mi? evet, özeldir izindir Allah .cc isterse... herkese nasip denirse??? olmaz herkesin kabı neyi almaya yeterse
    o zaman bu ugraş niye??? bırak herşeyi işte , çabalamadan olmaz ne OL-mak istersin? hiç ,hiç yahu!
    Haktan emir gelmezse bir adım gidilmez , gitmek de istenilse, o istemeden yaprak bile düşmezse
    Mealler evet, lain şeytan cirit atıyor içinde , ondan garipler böyle vesvese içinde
    Kur-an hafızları var birde, ne güzel korunma içinde
    bak! bak! kabenin haline bak! kaldır kabeyi aradan , kim kime secde eder sence???
    Yaradana kurban, Yaradana ...hani ilim dersin ya? bırak içimde kalsın
    evet, kimileri der , kimileri içinde tutar ...Allah c.c isterse öğretmek varmı karşısında durmak? secde emir mi? öğretmek mi?
    emir ise amenna der hemen emiri yerine getirirsin... öğretmek ise? hey lain sen niye kibirlenirsin? ben bilirim ilim bende
    bilir isen secde Ademe... Ademde ne var ki? ne yok ki?? yok iişte...YOK anladın mı? yok lukta işte evren içinde
    anlamadın işte ...evet anlamadım anlarım elbet Rabbim öğretirse ...Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler
    bizden çaba , gayret elimize ne geçerse
    ver dileyene ne isterse, zorla verilmez , ver isteyene ...
    Dün ben dergaha sohbete gittim sohbetten önce sofilerle kendi aramızda muhabbet ederken abilerimizden birisi şöyle dedi 2tane kabe imamı zamanında imansız gitmiş sebebi ne olabilir dedi biz kebahir günahlar diye tahmin ettik halbuki neymiş biliyor musunuz ablacım? Göz zinası düşün yani sen kabede imamsın o yeryüzünün en üstün topraklarının olduğu yerde ama neuzubillah Allah.ın indirdiği dinden yüzçevirerek ölüyorsun hangi akıl sahibi ister bunu..Mürşidi kamiller şu dönemimizde de vardır bizler de bu yolun yolcusu olmadan önce düşünmüyorduk ki artık Abdülkadir geylaniler Şahı nakşibendler kadar büyük evliyalar vardır ama vallahi billahi konyada bir Gavs vardır insanların ve cinlerin nefsini terbiye etmekle meşguldür biiznillah insanlara Allahu zülcelal'in emir ve nehiylerini anlatarak, gidipte kendisinden yüz çevireni de görmedik..

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

ALLAHIM korkuyorum ya çok korkuyorum.. tv açmaya bile korkuyorum.. insanlardan herşey okadar meydandaki.. Napmak gerek.. nasıl etmek gerek yok yanlız yürünmez bu yolda yanlız yürünmez... öyle günahkarız ki ...

Forum Üyesi
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı buket_zeynep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    ALLAHIM korkuyorum ya çok korkuyorum.. tv açmaya bile korkuyorum.. insanlardan herşey okadar meydandaki.. Napmak gerek.. nasıl etmek gerek yok yanlız yürünmez bu yolda yanlız yürünmez... öyle günahkarız ki ...
    Rabbimiz bizlere elhamdülillah kudret elini uzattı bizler tövbe ettiğimizde rabbimizin kudret eli sadatların ve bizim elimizin üzerindedir inşaallahu teala ablacım,inşaallah güzel olacak herşey şu nefsimizi tezkiye eder isek..ablacım ben cuma namazına gidiyorum mail attım size inşaallah..

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Alıntı en-sonebi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi konumuza dönmek isterim...
    Allah C.C. Yakın İlmini öğretmek veya öğrenilsin ister mi ?

Cevabı tabi ki evet tir...

Konuyu şöyle değerlendirelim...Allah C.C. Adem A.S. 'ı yarattı mı ?
    Evet...
    Peki.. Cennetten dünya alemine indirdiğinde yalnız mı bıraktı...
    Hayır ..
    İsimleri öğrettimi ?
    Evet ..
    Öğrettiği dua ile Adem A.S. af dileyince af ettimi ?
    Evet..
    Demek ki Allah C.C. İNSAN 'ı koruyor ve insana İLİM nasip ediyor...
    Evet...

Kitapları göndererek ve Peygamber A.S. lar vasıtası ile öğretimi sağlıyor mu ?
    Evet...
    Gerektiğinde Melekler vasıtası ile yardım gönderiyor mu ?
    Evet...

O Halde niçin evet diye sormak isterim ?

Evet çünkü Allah C.C. İnsana önem veriyor ve öğrenmesini...kurtuluşa ermesini ve kendine YAKIN olmasını istiyor...
    Evet ...
    YAKIN emrini zaten Allah C.C. kendisi lütfediyor...yoksa Mümkün değil...
    Güncellemek istedim.

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Şimdi önce zandan kurtulmak isterim...;
    Acaba ben denen bu aciz kul tabiri yanlış değerlendirmeyin...Kamil birimi ?
    Yok arkadaşım...
    Bizde İLİM sonsuz ama ...Değerlilik yok...
    Sonsuz dedik ya sakın sonsuzu da bir şey sanmayın...Denizden bir çay kaşığı su miktarı kadar bir şey...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Öncelikle kesinlikle öğreneceğimiz şey alçak gönüllü...saygılı ve sevgili olmak...
    Merhametle dolu ...cömert olmak...
    Kıskançlık tan kaçınmak ...Haset ..benlikten uzak durmak...
    Sonra güvenilir ve emin insan olmak...
    İnsanı...insanları sevmek ... eli hesaplı açık olmak...
    Paylaşmayı bilmek...
    Örneğin...Ben Cennet ehli olayım yerine ...inşallah her insan Cennet ehli olur demek...

Yasaklı Kullanıcı
    Teşekkür ve Beğeni

Hata kul için ...önemli olan hatayı fark edip af dilemek ve o hatayı bir daha yapmamak...
    Haydi yeri geldi...
    Buyurun...;

''Allahumme Entel Mennan Bedius Semavati vel ard Zulcelali vel ikram...Rabbim Celle Celalehu Günahınız çoktur...Günahlarımızı af et '' diyelim...

Sayfa 5 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)